Zbliża się koniec roku, a więc nadszedł czas, abyśmy doświadczyli przewagi, jaką w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęli pogromcy demonów. Poznaliśmy zestawienie mang z największą liczbą sprzedanych tomów na terenie Japonii. Poniższe zestawienie dotyczy 2020 roku, ale obejmuje termin od 18 listopada 2019 roku do 15 listopada 2020 roku. Pod uwagę wzięte zostały tylko fizyczne tomiki, pominięto sprzedaż digital, która w Japonii rośnie każdego roku.

sacas

 

Ogromna przewaga mangi Kimetsu no Yaiba była do przewidzenia już od dawna. Od wielu miesięcy do sieci trafiały informacje związane z niewiarygodną sprzedażą kolejnych tomów tego tytułu. Ostatni 23. wolumin przygód Tanjiro i Nezuko zadebiutuje w Japonii już 4 grudnia 2020 roku, co oznacza, że jego sprzedaż zostanie uwzględniona w zestawieniu za 2021 rok.

Ciekawostką jest trzecie miejsce mangi One Piece. Ze względu na pandemię Eiichiro Oda nie był w stanie regularnie tworzyć nowych rozdziałów, przez co w mijającym roku pojawiły się tylko 3 nowe tomy tego tytułu. Oczywiście w zeszłych latach manga Kingdom niemal zawsze znajdowała się w TOP5, więc zajęte drugie miejsce jest jak najbardziej zasłużone. Na początku listopada tego roku zadebiutował także finałowy 45. tom mangi Haikyu. The Promised NeverlandThe Quintessential Quintuplets to kolejne tytułu, które również zakończyły się w tym roku.

Które z wymienionych tytułów czytacie? A może dopiero skusicie się na lekturę?