Smutne wieści napłynęły z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak podaje serwis NHK, japońska policja aresztowała 29-letniego mangakę, Tatsuyę Matsukiego.

Według źródła, Mitsuki został zatrzymany za "nieprzyzwoity akt względem nastoletniej dziewczyny". Więcej szczegółów w tej sprawie nie jest jeszcze znane.

sdv

Tatsuyua Mitsuki jest współautorem mangi Act-Age. Poza nim na tym tytułem pracuje również Shiro Usazaki. Ich dzieło zyskało ogromną popularność w ciągu ostatniego roku. Pojawiły się nawet plotki na temat ekranizacji w formie serii anime.

Act-Age opowiada o Kei Yonagi, nastolatce samotnie wychowującej dwójkę młodszego rodzeństwa. Posiada ona talent do gry aktorskiej, w której jednak potrafi się zbytnio zatracić - jej marzenie o zostaniu aktorką zaczyna się jednak spełniać za sprawą znanego reżysera, który postanawia pomóc jej osiągnąć jej pełen potencjał.

W związku z aresztowaniem mangaki przyszłość Act-Age stanęła pod znakiem zapytania. Wydawnictwo Shueisha usunęło z grafiku 13. tom wspomnianego tytułu. Jego premiera miała odbyć się już 2 października.

 

AKTUALIZACJA

Mangaka przyznał się do zarzutów, które obejmują "dotykanie i nękanie dwóch dziewczyn w wieku 12-15 lat".

 

 

AKTUALIZACJA #2

W związku z aresztowaniem Tatsuyi Matsukiego, manga Act-Age została natychmiastowo zakończona przez wydawnictwo Shueisha.

Tytuł ten został urwany na 122. rozdziale. Kolejny chapter miał pojawić się 10 sierpnia, ale tak się nie stanie.

Tagi Manga Japonia