Japonia zwariowała na punkcie mangi Kimetsu no Yaiba. Jakiś czas temu informowaliśmy, że dzieło Koyoharu Gotouge przerwało wieloletnią passę One Piece zgarniając tytuł serii z największą liczbą sprzedanych tomów w 2019 roku. W samej Japonii w minionym roku sprzedano 12 mln tomów tej mangi, wynik One Piece za ten sam okres to 10,1 mln tomów.

Okazuje się jednak, że to był dopiero początek przeogromnej dominacji Kimetsu no Yaiba. W najnowszym numerze magazynu Weekly Shounen Jump przeczytamy, że od listopada (początek roku rozliczeniowego) w Japonii sprzedano już 34 128 478 tomów mangi. Tak, dobrze czytacie, to 34,1 mln sztuk w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

 

 

Rezultat ten oznacza, że Kimetsu no Yaiba już teraz uzyskało drugie miejsce w całej historii rocznych zestawień firmy Oricon. W całym 2010 roku sprzedano 32,3 mln egzemplarzy mangi One Piece. Dzieło pana Gotouge zbliża się do rekordu wszech czasów, który również dzierży seria o piratach. W 2011 roku sprzedaż tomów One Piece osiągnęła aż 37 996 373 sztuk. Dla porównania w 2011 roku drugie miejsce zajęła manga Naruto ze sprzedażą tomów na poziomie 6,9 mln sztuk.

Gigantyczna sprzedaż mangi Kimetsu on Yaiba nie jest związana tylko z faktem, że studio ufotable stworzyło bardzo dobrą animowaną adaptację tego tytułu. Przygody Tanjiro i Nezuko powoli zbliżają się do końca, a czytelnicy rzucili się do księgarni na wszystkie dostępne tomy. Fala ta prawdopodobnie ucichnie w przyszłym roku, ale jedno jest pewne - szykuje się nowy rekord. Wynik, który ostatecznie osiągnie Kimetsu no Yaiba nie zostanie prawdopodobnie pobity jeszcze przez kilka lat. Możemy jednak śmiało założyć, że gdy przygody piratów zaczną zbliżać się do finału roczna sprzedaż mangi One Piece może przekroczyć nawet 100 mln tomów. Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 470 mln tomów dzieła Eiichiro Ody.

Przy okazji warto poruszyć temat kontynuacji animowanej wersji Kimetsu no Yaiba. Dokładna data premiery filmu anime Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen jeszcze nie jest znana. Nie istnieją również żadne informacje na temat potencjalnego drugiego sezonu.

dsvsd