Ichiei Ishibumi to pisarz, który ma na swoim koncie light novel High School DxD. Jego dzieło nie tylko zainspirowało mangową wersję, do której rysunki stworzył Hiroji Mishima, ale przyczyniło się do powstania aż czterech sezonów anime.

Light novel High School DxD była wydawana w latach 2008 - 2018 i doczekała się 25 tomów. Tytuł ten nie był jednak pierwszą pozycją w dorobku pisarza. W 2006 roku Ichiei Ishibumi powołał do życia jednotomową light novel Slash/Dog. Pisarz wskrzesił tę pozycję w 2017 roku nadając jej nowy tytuł: Daten no Inugami -Slashdog- High School DxD Universe. Ichiei postanowił właśnie podzielić się z fanami dobrą informacją - Slash/Dog doczeka się wersji mangowej, która wystartuje w grudniu tego roku. Za rysunki będzie odpowiadał Kikurage, który pracuje również przy wydaniu light novel.

Opis: To historia rozgrywająca się w uniwersum High School DxD, jednak akcja ma miejsce wiele lat przed wydarzeniami z wspomnianego tytułu. Tobio Ikuse nie może pogodzić się z nagłym zniknięciem kolegów z klasy. Nieoczekiwanie młodzieniec zostaje zaatakowany przez tajemnicze stwory zwane Utsusemi. Z ratunkiem przychodzi mu Natsume, jeden z jego zaginionych przyjaciół. Tobio, Natsume i dziewczyna imieniem Vali spróbują rozwikłać zagadkę zaginięcia pozostałych uczniów.

Kto wie, może wydanie mangowe przyczyni się do powstania serii anime?

bdf

 

Wielu z was zapewne ciekawi także temat 5. sezonu anime High School DxD. Niestety, na obecny moment kontynuacja tego tytułu nie została nawet potwierdzona, nie wspominając o potencjalnej dacie premiery.