Yoshihiro Togashi znowu rysuje. Nowe rozdziały mangi Hunter x Hunter pojawiają się - po półrocznej przerwie - nieprzerwanie od 20 września. Do tej pory światło dzienne ujrzały 4 chaptery, ale fani twórczości pana Togashiego zapewne domyślają się, że mangaka znowu przejdzie w stan spoczynku po premierze 10. rozdziału z kolei. Miejmy jednak nadzieję, że tak nie będzie i kolejne przygody łowców będą ukazywały się regularnie.

W najnowszym numerze magazynu Weekly Shounen Jump został zamieszczony komentarz Yoshihiro Togashiego, który przeprosił fanów, ponieważ jest świadom, że "nowy" wątek fabularny będzie bardzo długi. Autor nie miał prawdopodobnie na myśli bieżącego mini-arcu z podróżą łodzią, a główną historię, która rozegra się na Mrocznym Kontynencie.

 

Najdłuższym wątkiem mangi Hunter x Hunter jest obecnie historia z chimerzymi mrówkami, która objęła rozdziały 186 - 318. W przypadku regularnie ukazujących się tytułów byłaby to kwestia 3 lat wydawniczych, jednak, ze względu na zły stan zdrowotny mangaki, trwało to 8 lat (październik 2003 - październik 2011).

Miejmy nadzieję, że Togashi będzie w stanie regularnie rysować rozdziały i nawet jeśli po 10 nowych chapterach nastąpi kolejna półroczna przerwa będzie to o wiele lepsze tempo niż w momencie, gdy nawet przez 2 lata nie pojawiał się jeden rozdział.

Czytacie mangę Hunter x Hunter? A może czekacie na powrót anime?

Dla widzów dodamy informację, że najnowszy wydany rozdział miał numer 384, a seria anime dobiegła końca na 339. chapterze.

Tagi Manga