Jak udowodniła seria Bakuman, mangacy to osoby pracujące w zaciszu, które potrafią przez całe dnie nie opuszczać swojej pracowni. Autorzy wielu popularnych tytułów często nie są świadomi jak bardzo ich dzieło jest popularne za granicami Japonii, a co dopiero, gdy seria zdobędzie światową sławę.

Swoimi przemyśleniami postanowił podzielić się autor jednej z najpopularniejszych mang w historii, o której słyszał niemal każdy człowiek na świecie. Akira Toriyama, człowiek odpowiedzialny za mangę Dragon Ball, udzielił ostatnio krótkiego wywiadu, w którym wyjawił, że dziwi go popularność jego dzieła.

 

 

"To dla mnie nie ma kompletnie żadnego sensu, przecież popełniłem tak wiele błędów.  Ale chyba chodzi o ten specyficzny świat, w którym nie można na nic narzekać, nawet jeśli wydaje się nie mieć sensu[...] Jakiś czas temu przeczytałem ponownie serię od początku. O ile saga z Friezą miała nutkę napięcia... nadal dziwię się popularności tego tytułu" - podsumował Toriyama. 


A co wy sądzicie o popularności Dragon Balla. Dlaczego według was tak wiele osób na całym świecie uwielbia ten tytuł?

Przypominamy przy okazji, że emitowana obecnie seria anime Dragon Ball Super dobiegnie końca już w marcu, na 131. odcinku.

 

 

 

Tagi Manga