Choć trudno w to uwierzyć, od premiery gry mobilnej Pokemon GO minęło już pięć lat. To był lipiec 2016 roku, kiedy cały świat zwariował, a dosłownie setki milionów użytkowników smartfonów wyruszyły w pokemonową przygodę. Ze względu na bardzo ograniczony content wielu graczy zrezygnowało w ciągu pierwszych miesięcy. Najwytrwalsi fani kontynuowali zabawę, co wynagrodził im zespół ze studia Niantic. Na przestrzeni ostatnich lat Pokemon GO strasznie się rozrosło, nie tylko w kwestii contentu, ale także community.

Niedawno ogłoszono, że 2020 rok, czyli czas pandemii, był najbardziej dochodowym okresem w historii gry Pokemon GO. Tym razem, w związku z jubileuszem 5-lecia, serwis Sensor Tower poinformował, że w ciągu pierwszych pięciu lat gra Pokemon GO wygenerowała przychody na poziomie 5 miliardów dolarów. Tytuł ten dzierży nieprzerwanie tron w kategorii produkcji wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR).

fb

 

Warto przyjrzeć się zarobkom tej produkcji nieco bliżej. Okazuje się, że 36,6% przychodów Pokemon GO zawdzięcza graczom z Ameryki Północnej. Kolejne 32% pochodzą z samej Japonii.

Grę Pokemon GO pobrano do tej pory łącznie 632 mln razy, z czego 115,5 mln rejestracji pochodzi z USA, co stanowi niemal 1/3 populacji tego kraju. Co ciekawe, dzieło studia Niantic w pierwszym kwartale 2021 roku było już w stanie zarobić 641 mln dolarów, co wyraźnie wskazuje, że również ten rok będzie dla tej produkcji niezwykle owocny.

Studio Niantic stale rozwija swoje dzieło. Jeśli przed laty spróbowaliście tego tytułu, ale wydał się dla was zbyt ubogi w content, to może warto dać mu kolejną szansę? Obecnie w Pokemon GO jest naprawdę dużo do roboty!

Tagi Gry Pokemon