Pokémon GO Fest 2020 dobiegł końca. W zeszłym roku odbywał się on w Chicago, Dortmundzie i Yokohamie, tym razem dostępny był dla każdego, bez względu na miejsce.

Po raz pierwszy w historii Pokémon GO Fest 2020 odbył się jako całkowicie wirtualne ogólnoświatowe wydarzenie, pozwalając Trenerom na całym globie uczestniczyć w nim, gdziekolwiek są. 25 i 26 lipca event dostępny z każdego miejsca na Ziemi wprowadził graczy w zupełnie nowy rodzaj dwudniowego doświadczenia Pokémon GO Fest. Zupełnie jak w poprzednich edycjach Trenerzy cieszyli się weekendem pełnym dodatków, spotkań ze specjalnymi Pokémonami i zupełnie nowymi Special Research. Zespół GO Rocket robił wszystko, aby przejąć kontrolę nad wydarzeniem, ale Trenerzy na całym świecie nie dali się pokonać i odbili Pokémon GO Fest – spotykając nawet Shadow Mewtwo i Victini na swojej drodze!

csd

 

Podczas Pokémon GO Fest 2020 miliony Trenerów z całego świata wzięło udział w zaplanowanych aktywnościach, w których:

  • Złapali prawie miliard Pokémon,
  • Pokonali ponad 58 milionów członków zespołu GO Rocket,
  • Wysłali 55 milionów prezentów,
  • Każdy z nich przeszedł średnio prawie 15 km!

Co więcej, do właściwego Pokémon GO Fest zostało dodane także kilka globalnych aktywności. Global Challenge Arena połączyło Trenerów z całego świata w walce o wspólny cel. Nawet, jeżeli nie pochodzili oni z tego samego kraju, co współgracz, nadal mogli ze sobą współpracować aby osiągnąć cel i odblokować bonusową zawartość!

Trenerzy mogli także łączyć się dzięki Virtual Team Lounge, który symulował spotkanie z innymi członkami Teamu, tak jak w poprzednich Pokémon GO Fest w namiotach Team Instinct, Team Mystic, oraz Team Valor. To właśnie w tej wirtualnej przestrzeni Trenerzy mogli zrelaksować się i cieszyć livestreamami oraz śledzić oficjalny tag #PokemonGOFest2020 w mediach społecznościowych.