Po raz pierwszy na temat nowego filmu anime od Hayao Miyazakiego usłyszeliśmy już jesienią 2016 roku. Legendarny reżyser kazał sobie długo czekać na premierę kolejnego dzieła. Wygląda jednak na to, że już wkrótce to tajemnicze przedsięwzięcie ujrzy światło dzienne.

Przedstawiciele studia Ghibli oficjalnie ogłosili, że film anime o tytule "How Do You Live?" (Kimitachi wa dō ikiru ka?) wejdzie do japońskich kin już 14 lipca 2023 roku. Do sieci trafił także pierwszy plakat, który znajdziecie poniżej.

 

Mimo iż szczegóły fabularne na temat tego przedsięwzięcia pozostają nieznane, już kilka lat temu producent ze studia Ghibli podzielił się pewną ciekawą informacją. Toshio Suzuki wyjawił swego czasu, że nadciągający film anime w reżyserii Hayao Miyazakiego będzie "przepełniony akcją i przygodami".

Trzeba przyznać, że powyższy opis brzmi jak niemal każde dzieło tego legendarnego reżysera. Miyazaki ma na swoim koncie wiele ponadczasowych produkcji, do których zaliczamy Spirited Away: W krainie Bogów, Księżniczka Mononoke i Mój sąsiad Totoro.

Kiedy pojawią się nowe informacje na temat tej produkcji, od razu je wam przekażemy. Kto wie, może film anime "How Do You Live?" wejdzie także do polskich kin?