Boku no Hero Academia to jedno z najpopularniejszych anime ostatnich lat. Przygody Deku i spółki są znane widzom z całego świata, a od kwietnia tego roku emitowany jest piąty sezon tego tytułu.

Już w październiku 2018 roku ogłoszono, że tytuł ten doczeka się hollywoodzkiego filmu aktorskiego. Choć temat pokrywał się kurzem, nagle został znowu podjęty. Jak podaje serwis Deadline, za reżyserię filmu aktorskiego Boku no Hero Academia odpowiedzialny będzie Shinsuke Satō (live-action Bleach, Alice in Borderland, Kingdom, Death Note Light up the NEW world, Gantz, I am a Hero).

 

Projekt ten powstaje z ramienia hollywoodzkiej wytwórni Legendary Entertainment. Prace nadzorują Alex Garcia i Jay Ashenfelter, oraz redaktor z japońskiego wydawnictwa Shueisha, Ryōsuke Yoritomi.

Boku no Hero Academia to historia młodzieńca imieniem Izuku Midoriya, która od zawsze pragnął zostać bohaterem, chociaż nie posiada żadnej super mocy. Postanawia nawet dołączyć do prestiżowej szkoły dla bohaterów. Jego los odmienia się, kiedy największy heros na świecie, All Might, postanawia przekazać mu swoją moc. Deku rozpoczyna edukację na super bohatera, wraz z innymi uczniami.

Na obecny moment żadne szczegóły na temat obsady tego filmu aktorskiego nie są jeszcze znane.

Przypominamy przy okazji, że niedawno do japońskich kin wszedł film anime Boku no Hero Academia the Movie 3: World Heroes' Mission. Polski Netflix oferuje obecnie tylko dwa sezony tego tytułu, ale możliwe, że wkrótce się to zmieni.