Zgodnie z informacją przekazaną na początku zeszłego miesiąca, dokładnie dzisiaj, 13 sierpnia, na platformie Amazon Prime zadebiutowały wszystkie cztery filmy anime z cyklu Neon Genesis Evangelion.

Subskrybenci dostali dostęp do takich produkcji jak: Evangelion: 1.11 You Are (Not) Alone, Evangelion: 2.22 You Can (Not) Advance i Evangelion: 3.33 You Can (Not) Redo. Najważniejsze jednak, że został także udostępniony jeszcze świeży film anime EVANGELION:3.0+1.01 THRICE UPON A TIME. Każda z wymienionych produkcji jest dostępna z polskimi napisami.

vfv

Opis: Czwarty i ostatni film tretralogii. Misato i WILLIE - grupa sprzeciwiająca się działaniom NERVU-u - docierają do obecnie czerwonego Paryża. Załoga statku Wunder ląduje na wieży bezpieczeństwa i ma zaledwie 720 sekund na uratowanie miasta. Gdy pojawia się ról Evangelionów NERV-u, Mari musi stawić im czoła w Ulepszonej Jednostce 08. Tymczasem Shinji, Asuka i Rei wędrują po Japonii.

Po licznych opóźnieniach i ataku Koronawirusa, film anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time wszedł do japońskich kin w marcu tego roku. Tak szybka premiera na łamach platformy streamingowej to prawdziwy prezent dla fanów anime.

Wspomniana produkcja stanowi ostatnią część cyklu filmów powiązanych z serią odcinkową, Neon Genesis Evangelion. Pierwsza kinówka miała swoją premierę we wrześniu 2007 roku. Kultowa seria odcinkowa byłe emitowana w latach 1995 - 1996.