Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego filmu anime, który wyreżyseruje Mamoru Hosoda (Summer Wars, O dziewczynie skaczącej przez czas, Wilcze dzieci, czy Bakemono no Ko). Do sieci trafiła kolejna zapowiedź produkcji o tytule Belle (Ryū to Sobakasu no Hime / The Dragon and the Freckled Princess).

Wspomniane wideo znajdziecie poniżej.

 

 

 

Opis: Suzu to 17-latka, która mieszka w małej miejscowości tylko z ojcem. Aby uporać się z utratą matki dziewczyna w pełni oddaje się grze MMO o tytule "U", gdzie tworzy postać o nicku Belle. Pewnego dnia, podczas rozgrywki, pojawia się przed nią tajemniczy smok...

Warto dodać, że za projekt głównej bohaterki (w wersji jej avatara z gry) odpowiada Jin Kim (Frozen, Tangled, Big Hero 6, Moana).

 

 

 

Animacją tego filmu zajmują się studia Chizu i Cartoon Saloon (Wolfwalkers, Song of the Sea). Brytyjski architekt, Eric Wong, przygotował design budynków w wirtualnym filmowym świecie.

Chociaż premiera w japońskich kinach odbędzie się już 16 lipca 2021 roku, prawdopodobnie Belle nie zawita nigdy do polskich kin (nadzieja jest tylko w studyjnych).