Już w lipcu 2018 roku przedstawiciele firmy Sunrise zapowiedzieli film aktorski Gundam, bazujący na popularnej japońskiej serii, skupiającej się wokół ogromnych walczących robotów. Prace nad tym projektem przez ostatnia nie ruszyły jednak na poważnie z miejsca. W marcu 2019 roku poznaliśmy nazwisko scenarzysty nadciągającego filmu i... w sumie to tyle.

Wygląda jednak na to, że projekt ten nie został całkowicie porzucony. Przedstawiciele Netfliksa postanowili oficjalnie ogłosić, że film aktorski Gundam powstaje i zmierza prosto na wspomnianą platformę streamingową.

Potwierdzono przy okazji, że pozycję reżysera tej produkcji obejmuje Jordan Vogt-Roberts (Kong: Wyspa Czaszki), a za scenariusz odpowiedzialny jest - zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami - Brian K. Vaughan (Y: The Last Man, Ex Machina, Runaways). Pełni on również funkcję producenta wykonawczego.

Film aktorski Gundam powstaje z ramienia hollywoodzkiej wytwórni Legendary Pictures. Nad całym projektem czuwa szef wytwórni, Cale Boyter (Pokémon Detective Pikachu).

How Gundam Wing Found Its Home on Toonami 20 Years Ago Today

Pierwsza seria anime z tego uniwersum, czyli Mobile Suit Gundam, pochodzi jeszcze z 1979 roku. Odpowiadał za nią Yoshiyuki Tomino. Przez ostatnie lata tytuł ten doczekał się wielu spin-offów. Data premiery filmu aktorskiego pozostaje nieznana.