Jesienią 2020 roku, podczas targów Tokyo Game Show, oficjalnie zapowiedziano grę wideo powiązaną z mangą/anime Eden's Zero. Dzieło Hiro Mashimy (Fairy Tail) miało doczekać się RPG-a akcji, który... do tej pory nie ujrzał światła dziennego.

Na łamach najnowszego numeru Weekly Shounen Magazine przeczytamy, że firma Konami wcale nie porzuciła tej gry. Potwierdzono, że prace deweloperskie cały czas są prowadzone.

 

Manga Eden's Zero zainspirowała do tej pory dwa sezony anime od studia J.C.Staff. To opowieść o młodzieńcu imieniem Shiki, który dysponuje tajemniczą mocą grawitacji. W towarzystwie streamerki, imieniem Rebecca, Shiki wyrusza w kosmiczną podróż, aby zdobyć jak najwięcej przyjaciół.

Hiro Mashima z pewnością nie może narzekać na nudę. Mimo zakończenia Fairy Tail, i ciągłych prac nad Eden's Zero, w międzyczasie przygotowuje fabułę do mangi Fairy Tail: 100 Years Quest. Ten sequel Fairy Tail od 2018 roky rysuje Atsuo Ueda. Mashima zajmuje się tylko historią. Warto przy okazji przypomnieć, że Fairy Tail: 100 Years Quest otrzyma serię anime już 7 lipca 2024 roku. Ponadto, manga Eden's Zero właśnie dobiega końca, o czym poinfromowano już w połowie zeszłego miesiąca.

Kiedy tylko firma Konami podzieli się nowymi szczegółami na temat gry Eden's Zero, od razu je wam przekażemy. Kto wie, może na tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show pojawi się zwiastun z datą premiery?