Pod koniec zeszłego roku została wyemitowana pierwsza część serii anime Bleach: Thousand-Year Blood War, stanowiąca kontynuację losów Ichigo i jego przyjaciół. Mimo iż pierwotnie tytuł ten miał trafić na platformę Disney+ już jakiś czas temu, seans nie był możliwy do tej pory. Jednak, już wkrótce się to zmieni.

Przedstawiciele polskiego oddziału Disney+ oficjalnie ogłosili, że już 1 lutego 2023 roku w ręce subskrybentów zostanie oddana nie tylko seria Bleach: Thousand-Year Blood War, ale także oryginalna seria Bleach. Na widzów czeka 16 "sezonów" Bleacha, czyli wszystkie wydane do tej pory 366 odcinki (emitowane w latach 2004 - 2012). Ponadto, pojawi się 13 epizodów Bleach: Thousand-Year Blood War.

 

 

Mimo iż udostępniony komunikat nie dostarczył takich szczegółów, spodziewajmy się raczej tylko polskich napisów. Dubbing czy też lektor to mało prawdopodobna opcja przy tak długim tytule. (niemal 400 epizodów).

Wątek Thousand-Year Blood War podejmuje konflikt między armią Quincy i Shinigami. Głównym antagonistą opowiadanej historii jest potężny Yhwach i jego podwładni. Funkcję protagonisty nowego sezonu Bleacha ponownie obejmuje Ichigo Kurosaki. Już od pewnego czasu wiemy, że seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War będzie składała się łącznie z 4 części po 13 odcinków. Premierę drugiej części wyznaczono na lipiec 2023 roku. Nie wiadomo jednak, kiedy kolejna porcja epizodów zawita na polską wersję platformy Disney+.

Oryginalna seria anime Bleach była emitowana od 2004 roku i bazowała na zakończonej kilka lat temu mandze, autorstwa Tite Kubo. To historia młodzieńca imieniem Ichigo Kurosaki, który nieoczekiwanie otrzymał funkcję boga śmierci (shinigami). Od tego momentu Ichigo stawiał czoła demonom i złym duchom, a do tego musiał uratować świat przed działaniami czających się w cieniu potężnych antagonistów.

Bleach to jedna z najpopularniejszych mang w historii. Sprzedaż tomów powyżej 130 mln egzemplarzy stawia ten tytuł w ponadczasowej topce japońskich komiksów.