Już pod koniec tego miesiąca do japońskich kin wejdzie film anime Tensei shitara Slime Datta Ken Movie: Guren no Kizuna-hen (That Time I Got Reincarnated as a Slime: The Movie - Scarlet Bond). Podczas gdy polska premiera tej produkcji nadal pozostaje niepewna, mamy dla fanów Rimuru-sama inne dobre wieści.

Oficjalnie ogłoszono, że seria anime Tensei shitara Slime Datta Ken (That Time I Got Reincarnated as a Slime) powróci w trzecim sezonie. Do sieci trafił także pierwszy plakat promujący nowe odcinki, który znajdziecie poniżej.

 

Mając na uwadze, że light novel, autorstwa Fuse i Taiki Kawakamiego, nadal się ukazuje, nadciągający sezon prawdopodobnie ponownie obejmie 24 odcinki. Nie bądźmy również zaskoczeni, jeśli studio 8bit zdecyduje się także ten sezon podzielić na dwie części (po 12 epizodów) z kilkumiesięczną przerwą w połowie.

Nadciągający film anime przedstawi oryginalną historię, nie pochodzącą z light novel. Oznacza to, że jego seans nie będzie wymagany do zrozumienia wydarzeń ukazanych w trzecim sezonie serii odcinkowej.

Tensei shitara Slime Datta Ken to historia mężczyzny, który po śmierci odradza się w innym świecie, ale zamiast ludzkiej formy otrzymuje postać galarety (slime). Szybko okazuje się jednak, że Rimuru nie jest to żadna przeszkoda, a raczej ogromna pomoc w jego nowej misji - budowie potężnego mocarstwa. Pierwszy sezon serii anime zadebiutował w 2018 roku, a druga seria pojawiła się w dwóch częściach w 2021 roku.

Data premiery trzeciego sezonu pozostaje nieznana.