Aż trudno uwierzyć, że ten dzień naprawdę nastał. Wraz z emisją najnowszego odcinka serii anime Pokémon Ultimate Journeys: The Series, Ash Ketchum oficjalnie uzyskał miano największego mistrza Pokemonów w uniwersum kieszonkowych stworków.

Ash dokonał tego pokonując Charizarda należącego do Leona, którego fani mogą kojarzyć jako mistrza regionu Galar z Pokémon Sword and Shield. Było to finałowe starcie turnieju Pokémon World Coronation Series Masters Eight Tournament, w którym udział brali mistrzowie z różnych regionów świata. Wśród zawodników pojawili się również Cynthia, Iris, Steven i Lance.

 

To największy triumf w historii Asha Ketchuma, który wyruszył z miasta Alabastia w 1997 roku. To właśnie wtedy rozpoczęła się emisja serii anime Pokemon. W 2019 roku Ash po raz pierwszy kanoniczne uzyskał miano mistrza Pokemon, co zagwarantowało mu udział we wspomnianym turnieju mistrzów.

Jedyne wyzwanie jakie teraz pozostało przed tym dzielnym młodzieńcem to złapanie wszystkich Pokemonów. Nie będzie to jednak proste - mimo iż seria rozpoczęła się z zaledwie 151 stworkami, obecnie, kilka generacji później, jest ich już niemal 1000.

Serdecznie gratulujemy Ashowi tego osiągnięcia, a graczom przypominamy, że już 18 listopada zadebiutuje gra Pokemon Scarlet & Violet. Tylko na konsoli Nintendo Switch.

 

Tagi Anime Pokemon