Już w październiku rozpocznie się kolejny sezon serii anime Bleach. Przedstawiciele amerykańskiego wydawnictwa Viz Media mieli okazję przeprowadzić rozmowę z autorem losów Ichigo Kurosakiego, który wypowiedział się na temat nadciągających odcinków.

Na łamach poniższego wideo dowiadujemy się, że seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War zostanie wzbogacona o sceny, które Kubo musiał wyciąć z mangi. Autor zdradził, że nie chciał jeszcze bardziej rozciągać już i tak długiej historii, więc zrezygnował z niektórych scen, oraz pobocznych pojedynków. Mangaka zdradził jednak, że te pomysły podesłał studiu animacji, które powinno wprowadzić je w nadciągającym sezonie anime. Oznacza to, że na widzów czekają kanoniczne sceny, które nie pojawiły się nawet w mandze. Jako przykład Kubo podał starcie z udziałem quincy o imieniu Bambietta Basterbine.

 

 

Tite Kubo oświadczył również, że przed laty - kiedy tworzył mangę Bleach - przygotowywał wydarzenia z myślą o wersji animowanej. Niektóre sceny miały być celowo "ocenzurowane", aby przyjęły się w telewizji. Dopiero tworząc wątek Thousand-Year Blood War, który miał nie trafić do anime, autor mógł rozwinąć skrzydła i nie hamować się z brutalnością. Ten arc jest rzeczywiście bardziej krwawy, ale wygląda na to, że Tite Kubo nie ma już z tym problemu. Mangaka stwierdził, że teraz po latach ze zniecierpliwieniem wyczekuje animowanej adaptacji tego brutalnego wątku.

Pierwszy sezon anime Bleach zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek obejmuje rozdziały 481 - 686. Oznacza to, że na fanów Ichigo czeka jeszcze spora dawka nowych epizodów.

Za powstanie nowego sezonu ponownie odpowiedzialne będzie studio Pierrot. Ogłoszono również, że nadciągający sezon przedstawi wydarzenia z wszystkich pozostałych rozdziałów dzieła Tite Kubo.

Data premiery nowych odcinków serii anime Bleach to październik 2022 roku.