Już jesienią tego roku zadebiutuje szósty sezon serii anime Boku no Hero Academia. Jednak, okazuje się, że nowe animowane przygody młodych bohaterów dostaniemy nieco wcześniej.

W najnowszym numerze magazynu Weekly Shounen Jump przeczytamy, że w terminie 16 - 19 czerwca w japońskich kinach będą emitowane dwa nowe specjalne epizody Boku no Hero Academia. Następnie latem tego roku odbędzie się ich streamingowa premiera - prawdopodobnie na Crunchyroll.

 

W centrum wydarzeń pierwszego oryginalnego epizodu znajdą się zawodnicy baseballu grający w Hero League Baseball (HLB). Drużyny Gang Orca-led Orcas i Shishido-led Lionels potrzebują wsparcia uczniów z liceum U.A. Młodzi bohaterowie dołączą do rozgrywek i będą mogli korzystać ze swoich super mocy.

Szczegóły na temat drugiego odcinka nie zostały wyjawione.

Przypominamy, że seria anime Boku no Hero Academia otrzyma szósty sezon w październiku 2022 roku.

 

 

Nadciągający nowy sezon będzie stanowił adaptację wątku "Paranormal Liberation War", który obejmuje rozdziały 253 - 306 z mangi Koheia Horikoshiego. Oznacza to, że na widzów prawdopodobnie ponownie czeka 25 odcinków. Za szósty sezon ponownie będzie odpowiedzialne studio Bones.

Powracając do pierwszego akapitu, podczas niedawnego wydarzenia Jump Festa autor przygód Deku i spółki, Kohei Horikoshi, wyjawił, że planuje zakończyć mangę jeszcze w 2022 roku. Czytelnicy z pewnością dostrzegli, że historia powoli zbliża się ku końcowi, jednak dokładna data premiery ostatniego rozdziału jeszcze nie jest znana.

Czekacie na powrót tej serii anime?