Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku zadebiutuje seria anime bazująca na popularnym cyklu gier Legend of Mana. Dokładnie dzisiaj do sieci trafił krótki teaser promujący produkcję o tytule "Legend of Mana -The Teardrop Crystal-".

 

 

Otrzymaliśmy również plakat, który znajdziecie poniżej.

hdfh

Za powstanie tego tytułu odpowiedzialna jest firma Square Enix, oraz studia animacji Graphinica i Yokohama Animation Laboratory. Premierę wyznaczono jeszcze na 2022 rok, więc nastąpi ona prawdopodobnie w lipcu, lub w październiku.

Legend of Mana to seria fabularnych gier akcji autorstwa Square Enix (wcześniej Square). Pierwszą grę z serii (Mystic Quest) pomyślano jako spin-off sztandarowej serii Square - Final Fantasy, lecz wraz z następną (Secret of Mana) usunięto wiele nawiązań do serii Final Fantasy, a Mystic Quest stało się pierwszą grą nowo powstałej serii. Od tego czasu powstało wiele gier, także niebędących już grami fabularnymi. Akcja gry toczy się w mediewistycznym świecie fantasy Mana, a powracającym motywem na którym opierana jest fabuła jest np. obrona drzewa podtrzymującego wszechświat i świętego miecza przed stworzeniami chcącymi skraść ich moce.

Tagi Anime Gry