Jolyne powróci jeszcze tego lata. Choć nowe odcinki serii anime "JoJo's Bizarre Adventure: Stone Ocean" były do niedawna datowane na jesień bieżącego roku, wygląda na to, że szefostwo Netfliksa nieco zmieniło plan dystrybucyjny tego tytułu.

Oficjalnie ogłoszono, że druga część wspomnianej produkcji zostanie oddana w ręce subskrybentów już 1 września 2022 roku. Mowa o odcinkach 13 - 24.

dsvd

 

Opis: Floryda, USA 2011 r. Po wypadku w czasie przejażdżki z ukochanym Jolyne Cujoh zostaje wrobiona w morderstwo i trafia na 15 lat do zakładu karnego o zaostrzonym rygorze Green Dolphin Street Prison — znanego również jako „Akwarium”. Gdy zbliża się do granicy rozpaczy, otrzymuje od ojca wisiorek, który budzi w niej tajemniczą moc. „Są rzeczy na tym świecie, które są bardziej przerażające niż śmierć, a to, co dzieje się w tym więzieniu, jest zdecydowanie jedną z nich”. Wiadomość od tajemniczego chłopca, który ukazuje się Jolyne, niewytłumaczalne wydarzenia, które następują jedno po drugim, przerażająca prawda, którą zdradza jej ojciec w czasie odwiedzin i imię DIO… Czy Jolyne uda się wyrwać z kamiennej otchłani, którą nazywają więzieniem? Rozpoczyna się ostateczna bitwa o zakończenie trwającej od stuleci, brzemiennej w skutki konfrontacji między rodziną Joestarów a DIO!

Wątek Stone Ocean składa się z 17 tomów, podobnie jak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, co oznacza, że na widzów może czekać ponownie dawka łącznie około 39 odcinków. Tak jak poprzednie sezony, również i tym razem za animację odpowiedzialne jest studio David Production.

Termin premiery potencjalnej trzeciej części tego sezonu pozostaje nieznany.