Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już tego lata do japońskich kin wejdzie nowy film anime osadzony w uniwersum One Piece. Dokładnie o północy czasu polskiego z 12 na 13 kwietnia do sieci trafił nowy teaser produkcji o tytule One Piece Film Red.

Poniższe wideo nie tylko rzuca nowe światło na nieznane przygody Shanksa, ale także przybliża sylwetkę oryginalnej kinowej postaci. Okazuje się, że Uta będzie w pewien sposób powiązana z czerwono-włosym imperatorem. Poniższe wideo sugeruje, że jest ona córką Shanksa. Informacja ta z pewnością zszokuje fanów znanej mangi Eiichiro Ody.

 

 

Za reżyserię filmu anime One Piece Film Red odpowiada Goro Taniguchi (One Piece - Defeat Him! The Pirate Ganzack), a scenariusz przygotował Kuroiwa Tsutomu. Autor mangi One Piece, Eiichiro Oda, potwierdził swój udział w pracach nad tą produkcją.

Będzie to czternasty film pełnometrażowy należący do tego pirackiego uniwersum. Poprzednia produkcja kinowa, One Piece: Stampede, miała premierę w sierpniu 2019 roku.

Poruszając temat One Piece, przypominamy, że na Netflix nadal zmierza serial aktorski osadzony w tym uniwersum. Niestety, data premiery tego projektu nadal pozostaje nieznana.

Z kolei film anime One Piece Film Red wejdzie do japońskich kin już 6 sierpnia 2022 roku. Możliwe zatem, że niedługo pojawi się pełna zapowiedź tej produkcji. Mając na uwadze, że temat anime staje się coraz głośniejszy w naszym kraju, istnieje prawdopodobieństwo, że seans będzie możliwy również w Polsce. Kwietniowa premiera Belle i zbliżająca się majowa premiera Jujutsu Kaisen #0 podbudowują nadzieję wśród fanów japońskich animacji.