Od finału drugiego sezonu serii anime "Tensei shitara Slime Datta Ken" (That Time I Got Reincarnated as a Slime) minęło już kilka miesięcy. Jednak, wkrótce czeka nas powrót Rimuru-sama.

Zgodnie z informacją przekazaną w grudniu, do japońskich kin zmierza film anime Tensei Shitara Slime Datta Ken: Guren no Kizuna (That Time I Got Reincarnated as a Slime: Scarlet Bonds). Wspomniana produkcja otrzymała właśnie pierwszy zwiastun i przybliżony termin premiery. Emisja w Kraju Kwitnącej Wiśni wystartuje w listopadzie 2022 roku.

 

 

Tensei shitara Slime Datta Ken to historia mężczyzny, który po śmierci odradza się w innym świecie, ale zamiast ludzkiej formy otrzymuje postać galarety (slime). Szybko okazuje się jednak, że Rimuru nie jest to żadna przeszkoda, a raczej ogromna pomoc w jego nowej misji - budowie potężnego mocarstwa.

Pierwszy sezon serii odcinkowej zadebiutował w październiku 2018 roku i od razu zyskał sporą rzeszę fanów. Drugi sezon został podzielony na dwie części (po 12 odcinków) z czego druga była emitowana od lipca do września tego roku (do dzisiaj).

Zapowiedziany film anime obejmie oryginalną historię. Jednak, fabułę do niego przygotował autor light novel, Fuse. Przedstawiony wątek skupi się wokół zupełnie nowego państwa, Razha, które znajduje się na zachód od Tempest. Rimuru i jego kompanii trafią w sam środek intrygi z udziałem tajemniczej dziewczyny i mistycznych mocy. Ważną rolę odegra także czerwono-włosy ogr imieniem Hiiro.

Niestety, seanse w polskich kinach najprawdopodobniej nie będą możliwe.