Już na początku tego miesiąca pojawiły się doniesienia sugerujące, że gra NieR: Automata może doczekać się adaptacji w formie anime. Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Do sieci trafił teaser odcinkowej serii anime bazującego na popularnej grze od studia PlatinumGames. Wspomniane wideo znajdziecie poniżej.

 

Opis: Najeźdźcy z innego świata zaatakowali bez ostrzeżenia - uwalniając mechaniczne formy życia. Aby przełamać impas, na pole bitwy wysłana zostaje nowa generacja androidów: oddział YoRHa. Doceniona i nagradzana gra NieR:Automata to świeże spojrzenie na gatunek role-playing (RPG) akcji, które płynnie łączy hipnotyzującą akcję z interesującą fabułą.

NieR: Automata to dzieło studia PlatinumGames, które trafiło na konsolę PS4 w lutym 2017 roku. Premiera pecetowa na Steamie odbyła się niecały miesiąc później. W czerwcu 2018 roku dostęp do tego tytułu otrzymali właściciele konsol Xbox One. To kontynuacja cyklu NieR, będącego spin-offem gry Drakengard.

W grudniu zeszłego roku główny twórca gry, Yoko Taro, zasugerował, że seria NieR prawdopodobnie dobiegła już końca. W samym 2021 roku pojawiły się jeszcze dwie odsłony, czyli Nier Replicant ver.1.22474487139 na PC, PS4 i Xbox One, oraz mobilne NieR Re[in]carnation.

 

Tagi Anime Gry