Makoto Shinkai powraca z kolejnym projektem pełnometrażowym. Zgodnie z udostępnionymi niedawno informacjami, dokładnie dzisiaj mieliśmy poznać pierwsze szczegóły na temat nowego filmu anime twórcy takich hitów jak Your name (Kimi no na wa), Weathering with You (Tenki no Ko) i Garden of Words.

Oficjalnie ogłoszono, że nowy film anime w reżyserii Makoto Shinkaia będzie nosił tytuł "Suzume no Tojimari". Jego data premiery w japońskich kinach to jesień 2022 roku, a poniżej znajdziecie pierwszy plakat.

 

Opis: Suzume to 17-letnia dziewczyna z małego miasteczka na wyspie Kyūshū. Pewnego dnia na jej drodze staje młody mężczyzna poszukujący pewnych drzwi. Udaje im się je odnaleźć wewnątrz ruin głęboko w górach. Kiedy Suzume otwiera tajemnicze drzwi niespodziewanie więcej drzwi pojawia się w całej Japonii. Niestety, z ich wnętrza wyłania się prawdziwa katastrofa. Suzume rozpoczyna swoją podróż, której celem jest zamknięcie wszystkich tajemniczych drzwi, które pojawiły się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reżyser dodał, że ważnym aspektem tej historii będzie "zamykanie drzwi", a nie ich "otwieranie", co oczywiście ma także znaczenie metaforyczne. Kluczowym aspektem będzie również podróż po Japonii i prezentacja różnych ważnych lokacji.

Warto dodać, że już w lipcu 2019 roku pan Shinkai wyjawił, że jego kolejne dzieło zadebiutuje w 2022 roku. Wygląda na to, że nawet pandemia nie wpłynęła na jego plany. Czekacie na nadejście tego filmu?