Makoto Shinkai to obecnie jeden z najbardziej cenionych japońskich wizjonerów świata animacji. Reżyser ten zyskał uznanie widzów dzięki takim projektom jak Garden of Words, czy 5 Centimeters Per Second, jednak dopiero film anime Your name. (Kimi no na wa.) przyniósł mu światową sławę. Od premiery jego najnowsze dzieła, Weathering With You (Tenki no Ko) minęły już ponad dwa lata, a to oznacza, że nadszedł czas, abyśmy ujrzeli przynajmniej zapowiedź jego kolejnego projektu.

Makoto Shinkai oficjalnie potwierdził, że przedstawi publicznie swój nowy film anime już 15 grudnia o godz. 15:00 czasu polskiego. Poniżej znajdziecie krótki teaser zbliżającej się prezentacji.

 

 

Chociaż żadne szczegóły na temat nowego filmu anime tego reżysera nie są jeszcze znane, już w lipcu 2019 roku Shinkai zdradził, że planuje wydać kolejną produkcję w 2022 roku. Możliwe jednak, że pandemia Koronawirusa nieco wpłynęła na te plany i tak naprawdę seans odbędzie się nieco później. Miejmy przede wszystkim nadzieję, że nadciągający film dorówna Your name, lub chociaż Weathering with You.

Kiedy tylko pojawią się nowe szczegóły w tym temacie, od razu je wam przekażemy.