Choć zarówno manga, jak i anime Nanatsu no Taizai dobiegły już końca, wygląda na to, że nie rozstaniemy się zbyt prędko z Meliodasem i jego kompanami. Na łamach najnowszego numeru magazynu Weekly Shounen Magazine została zawarta informacja, z której wynika, że wspomniana produkcja doczeka się wkrótce dwuczęściowego filmu anime.

Z udostępnionych informacji wynika, że w centrum tej zupełnie oryginalnej historii znajdzie się Tristan, syn Meliodasa i Elizabeth.

 

Warto jednak dodać, że nad scenariuszem tego dwuczęściowego projektu pełnometrażowego pracuje autor mangi Nanatsu no Taizai, Nakaba Suzuki. Co ciekawe, pozycję producenta obejmuje Netflix i właśnie dlatego światowa premiera odbędzie się na łamach platformy streamingowej.

Na obecny moment wiadomo, że pierwsza z dwóch części zadebiutuje w 2022 roku. Podtytuł całego projektu to Grudge of Edinburgh.

 

Co ciekawe, od stycznia 2021 roku Nakaba Suzuki pracuje nad nową mangą, Mokushiroku no Yonkishi (Four Knights of the Apocalypse), która dzieje się po zakończeniu Nanatsu no Taizai i opowiada losy Tristana. Tytuł ten doczekał się już kilku tomów i nadal się ukazuje.

Nadciągający dwuczęściowy film anime ma stanowić pomost między Nanatsu no Taizai i Mokushiroku no Yonkishi, jednak nie wiadomo, czy sequelowa manga faktycznie doczeka się animowanej adaptacji.