Fani anime mają powód do świętowania. Przedstawiciele studia Bones oficjalnie zapowiedzieli kolejny sezon animowanej adaptacji mangi Bungou Stray Dogs, autorstwa Kafki Asagiri i Harukawy35.

Ogłoszono, że seria anime Bungou Stray Dogs powróci w czwartym sezonie. Chociaż termin premiery nowych odcinków nie został jeszcze wyjawiony, światło dzienne ujrzał pierwszy plakat, który znajdziecie poniżej.

 

Poza samym studiem animacji Bones do pracy nad nowym sezonem został zaangażowany stary zespół produkcyjny. Na stanowisku reżysera powróci Takuya Igarashi, głównym twórcą scenariusza nowych odcinków jest Yoji Enokido, za projekt postaci odpowiada Nobuhiro Arai, który pełni także funkcję głównego animatora.

W obsadzie głosowe ponownie pojawią się: Yūto Uemura (Atsushi Nakajima), Mamoru Miyano (Osamu Dazai), Sumire Morohoshi (Kyōka Izumi), Kensho Ono (Ryūnosuke Akutagawa) i Kishō Taniyama (Chūya Nakahara).

Opis serii: Atsushi Nakajima zostaje wyrzucone z sierocińca i trafia do Jokohamy, gdzie ratuje człowieka przed utonięciem. Niedoszły samobójca, Osamy Dazai, okazuje się członkiem organizacji zwanej Zbrojną Agencją Detektywistyczną, zrzeszającej Uzdolnionych, czyli ludzi o nadnaturalnych umiejętnościach. Prowadzi śledztwo w sprawie ludożerczego tygrysa, który od pewnego czasu grasuje po okolicy. Atsushi przypadkowo zostaje wplątany w dochodzenie, które przybiera niespodziewany obrót... W ten sposób Jokohama staje się sceną, na której rozegra się historia pełna znanych literatów, akcji i nieprzeciętnych walk!

Manga Bungou Stray Dogs ukazuje się od grudnia 2012 roku, a pierwszy sezon anime zadebiutował w kwietniu 2016 roku. Czekacie na nowe odcinki tej produkcji?

 

 

Tagi Anime Manga