Wygląda na to, że Hollywood przygotowuje się do aktorskiej adaptacji kolejnej kultowej mangi. Serwis Deadline podaje, że wytwórnia Sony Pictures rozpoczęła wstępne prace nad filmem bazującym na dziele Hiroyi Oku.

Z udostępnionych informacji wynika, że Julius Avery (Overlord, Son of a Gun) zajmie się reżyserią produkcji aktorskiej o tytule Gantz, która będzie stanowiła adaptację mangi o tym samym tytule. Według źródła, za cały projekt będzie odpowiedzialna nie tylko wytwórnia Sony, ale także firma Temple Hill.

 

Co ciekawe, już w maju 2020 roku pojawiły się doniesienia sugerujące, że Marc Guggenheim (Arrow, Trollhunters: Tales of Arcadia) współpracuje z wytwórnią Sony przy adaptacji mangi Gantz. Tym razem jednak pojawiły się potwierdzone informacja, a do tego poznaliśmy nawet nazwisko reżysera.

 

 

Manga Gantz opowiada historię Keia Kurono i jego przyjaciela Masaru Kato, którzy giną podczas próby ratowania mężczyzny spod nadjeżdżającego metra i stają się częścią pośmiertnej "gry", w której biorą udział wybrani niedawno zmarli ludzie. Zasady gry są proste, biorący udział wracają na ziemię w celu wytropienia i zabicia obcych dzięki futurystycznemu wyposażeniu, które odnajdują w pokoju, do którego zostają przeniesieni przed rozpoczęciem rozgrywki.

Dzieło Hiroyi Oku ukazywało się od 2000 do 2013 roku. Na podstawie tego tytułu postała seria anime, animowany film CGI, oraz dwa japońskie filmy aktorskie.

Kiedy tylko pojawią się dodatkowe informacje na temat hollywoodzkiej adaptacji od razu je wam przekażemy.