Mamoru Hosoda powraca z nowym projektem. Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, reżyser takich hitów jak Summer Wars, O dziewczynie skaczącej przez czas, Wilcze dzieci, czy Bakemono no Ko już wkrótce zaprezentuje światowej widowni swoje nowe dzieło.

Do sieci trafił własnie pierwszy zwiastun filmu anime Belle (Ryū to Sobakasu no Hime / The Dragon and the Freckled Princess). Poniższej wideo zdradza także datę premiery. Emisja w japońskich kinach rozpocznie się już w lipcu 2021 roku.

Opis: Suzu to 17-latka, która mieszka w małej miejscowości tylko z ojcem. Aby uporać się z utratą matki dziewczyna w pełni oddaje się grze MMO o tytule "U", gdzie tworzy postać o nicku Belle. Pewnego dnia, podczas rozgrywki, pojawia się przed nią tajemniczy smok...

Warto dodać, że za projekt głównej bohaterki (w wersji jej avatara z gry) odpowiada Jin Kim (Frozen, Tangled, Big Hero 6, Moana). Sprawdźcie poniżej, jakie szkice przygotował ten artysta dla nowej bohaterki rodem z Disneya.

 

Animacją tego filmu zajmuje się studio Chizu. Brytyjski architekt, Eric Wong, przygotował design budynków w wirtualnym filmowym świecie.

Chociaż premiera w japońskich kinach odbędzie się już w lipcu, prawdopodobnie Belle nie zawita nigdy do polskich kin (nadzieja jest tylko w studyjnych).