AKTUALIZACJA

Na oficjalnej stronie serii zamieszczono informację, z której wynika, iż anime Black Clover będzie miał dokładnie 51 odcinków.

ORYGINALNA TREŚĆ

Czy anime Black Clover będzie nowym tasiemcem? Choć do tej pory ukazało się już 5 odcinków, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

W najnowszym numerze magazynu Weekly Shounen Jump została zamieszczona informacja, z której wynika, iż wspomniany tytuł doczeka się wydania na przynajmniej 5 płytach blu-ray. Niestety, nie wiadomo ile epizodów zostanie zamieszczonych w każdym zestawie. Możemy jednak zrobić krótką analizę i sprawdzić, czy tytuł ten będzie emitowany jeszcze przez wiele miesięcy, czy zakończy się wraz ze startem sezonu zimowego.

Pierwszy zestaw blu-ray, określony tytułem Chapter I (kolejne to Chaptery II - V) trafi do sprzedaży w Japonii dopiero 23 lutego 2018 roku. Jego cena wyniesie 17 000 jenów, czyli ok. 542 zł. Kolejne płyty z odcinkami zadebiutują odpowiednio 25 maja, 27 lipca, 26 października i 25 stycznia (2019 roku).

 

Jeśli anime Black Clover byłoby emitowane bez przerw, co tydzień, to do końca lutego światło dzienne ujrzałoby aż 21 - 22 epizodów. Odstęp czasowy między premierami kolejnych zestawów blu-ray jest tak duży, że bez problemu każda płyta może pomieścić nawet 12 odcinków. Oznacza to, że do końca 2018 roku może zostać wyemitowanych nawet 60 epizodów. Pamiętajmy także o materiale źródłowym. Manga Black Clover liczy obecnie 132 rozdziały, a do końca przyszłego roku liczba ta może zwiększyć się do ok. 180, więc studio nie powinno mieć problemu z ekranizacją.

Niestety, jak wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie, nie wiadomo ile odcinków będzie zawierał każdy zestaw blu-ray. Może to być nawet 12, lub tylko 3 - 6. Możemy jednak śmiało założyć, że Black Clover nie dobiegnie końca na 12. epizodzie (jak wiele sezonowych serii), ponieważ premiera 5. zestawu blu-ray jest datowana dopiero na styczeń 2019 roku, a to oznaczałoby, że od zakończenia 12-odcinkowego Black Clover minąłby ponad rok do premiery Chaptera V.

Tagi Anime