Na oficjalnej stronie poświęconej light novel Märchen Mädchen (Fairy Tale Girls) została zamieszczona informacja, z której wynika, iż tytuł ten otrzyma już w przyszłym roku ekranizację w formie serii anime. Dokładna data premiery jeszcze nie jest znana.

Autorami Märchen Mädchen są Tomohiro Matsu i Kantoku (rysunki).

Warto zaznaczyć, że pan Matsu zmarł w zeszłym roku, ale zostawił po sobie 3-letni zbiór notatek, który posłużył do ukończenia serii.

Historia zawarta w tej serii skupia się na Hazuki Kagimurze, młodej dziewczynie, która wolny czas lubi spędzać w samotności zaczytując się w książki. Pewnego dnia zostaje wciągnięta do jednej z powieści. Hazuki trafia do magicznej szkoły, w której uczennice (tzw. mädchen) szkolą się, aby w przyszłości zostać magicznymi wróżkami. Każda z nich staje się częścią innej znanej baśni. Dziewczyzny są przydzielane do takich opowieści jak Kaguya-hime no Monogatari, Issun-bōshi, Der Freischütz, Shuten-dōji, The Gigantic Turnip, The Ramayana, Dziewczynka z zapałkami, a nawet Legendy Arturiańskie. Hazuki przypada opowieść o Kopciuszku. Okazuje się jednak, że szkolenie dziewczyn nie jest jedynym celem tej placówki. Młode wróżki muszą zmierzyć się ze sobą, podczas wydarzenia zwanego Hexen Nacht (Witch's Night).

 

 

 

 

Tagi Anime