Na oficjalnym twitterze Księgarni Yoshimi zamieszczono zdjęcie, które ujawnia informację o tym, że light novel w klimatach fantasy Tate no Yūsha no Nariagari (The Rising of the Shield Hero) dostanie swoją własną adaptację anime. Na ulotce widnieje również informacja, że pierwsze wideo promujące te dzieło będzie miało swoją premierę na Anime Expo 1 lipca.

Ulotki promujące serię anime

Naofumi Iwatani, mało charyzmatyczny otaku, który swoje dnie spędza na grach i mangach, w jednej chwili przenosi się do równoległego wszechświata! Odkrywa, że jest jednym z czterech bohaterów wyposażonych w legendarne bronie, którym zostaję powierzone zadanie ochrony świata przed jego przepowiedzianą zagładą. Naofumi jako Bohater Tarczy - teorytycznie najsłabszy ze wszystkich - szybko zostaje samotny, zdradzony i bez grosza przy duszy. Nie ma do kogo się zwrócić, ani dokąd uciec. Pozostaje mu tylko jego tarcza. Teraz, protagonista musi powstać, by stać się legendarnym Bohaterem Tarczy i uratować świat!

Seria light novel ma już 17 tomów, przy czym powstaje także jej mangowa adaptacja, która liczy sobie 8 wydanych dotychczas części. 

Tagi Anime