Cześć i czołem!

Ależ ten czas szybko leci. Wakacje powoli się kończą, a my jesteśmy już na trzecim Gatunku tygodnia. Dzisiaj bardziej skupimy się na tagu niż gatunku, a konkretnie na jednym z najbardziej lubianych elementów w anime- nekomimi! Ku chwale kocich uszek i puchatych ogonków, opisane zostaną bohaterki, a nie jak do tej pory- całe produkcje. Odłóżcie więc słodycze, ponieważ szykuje się niezła dawka cukru! Nyaaan!

PS Wiem, że prosiliście o komedie. Obiecuję, że pojawią się za tydzień!

~Varmy

 

 

Kto nie lubi catgirls, niech pierwszy rzuci motkiem wełny! Najczęściej znajdziemy je w historiach dziejących się w szkole, romansach i haremach. Pojawiają się w tak wielu produkcjach, że każdy dopasuje coś do siebie. A jeśli autor nie dał jakiejś bohaterce dodatkowych uszek, to na pewno zrobili to fani w przeróżnych fanartach.

 

 

Ważną sprawą jest zrozumienie różnicy między nekomimi i kemonomimi. Pierwsze są dziewczynkami-kotami, o których mowa będzie w artykule. Drugie natomiast są związane z innymi zwierzętami, np. królikami, lisami czy wilkami (hej, Horo, nie martw się, o tobie też będzie artykuł!)

 

 

Pamiętacie charakterystyczny gest, który wykonują kocie bohaterki?  Już wyjaśniam, skąd się wziął.

 

 

 

 

Zapewne każda osoba zainteresowana tym krajem kojarzy figurkę kota z wygiętą łapką.  Stoi za nią ciekawa legenda.  Pewien człowiek zauważył, że kot machał do niego łapką w tę i z powrotem. Zaciekawiony ruszył w jego stronę, a w tym samym momencie usłyszał grzmot. Błyskawica uderzyła dokładnie w miejsce, w którym przed momentem stał.  Człowiek wymknął się śmierci, a koci gest uznał za symbol szczęścia. Tak zostało do dziś.

 
 

 

Drodzy państwo, oto jedne z wielu catgirls:

 

1. Koneko Toujou - High School DxD

Tej kandydatki nie mogło zabraknąć. Uwielbiana przez wielu panów (i nie tylko!) Koneko to chłodna i zdystansowana dziewczyna, która jednak otwiera się wraz z biegiem historii. Nadal jednak karci głównego bohatera za jego zboczone zachowanie. Jako jedna z niewielu dość długo opierała się wątpliwemu urokowi Isseia. Jest drobniutka, należy do gatunku nekomata. Lubi jeść i posiada nadludzką siłę. Pełni zadanie wieży i stawia dobro przyjaciół ponad własne potrzeby.

 

 

 

2. Tsumiki Miniwa - Acchi Kocchi

Niziutka Tsumiki wcale nie lubi tego głupka, Ino. Gdy chłopak położy dłoń na jej głowie, mała tsundere zamienia się w dziewczynę-kota. Tsumiki jest nieśmiała, bardzo zależy jej na wybranku, jednak nie potrafi mu tego powiedzieć. Sytuację pogarszają przyjaciele-kawalarze. Miniwa nie wie, jak zachować się, gdy dochodzi do bliższych kontaktów z Ino i panikuje. Wskakiwanie na głowę chłopaka to najlepsze, co może mu się przydarzyć.

 

 

 

3.  Nozomi Kiriya - Mayoi Neko Overrun!        

Zdaje się być wyprana z uczuć, lecz czy aby na pewno? Bardzo często ujrzymy tą piękną, srebrnowłosą dziewczynę mówiącą "nyaaaaa" Jest niezwykle zdolna, świetnie radzi sobie zarówno z pracami domowymi jak i zajęciami szkolnymi. Nozomi jest oddana głównemu bohaterowi, aczkolwiek trudno mówić tu o jakimś uczuciu.

 

 

 

4. Eris - Asobi ni Iku yo!

Ta hojnie obdarzona przez naturę kosmitka przybyła na Ziemię w celu zgłębiania kultury ludzi. Jest uzdolniona, wesoła i żywi gorące uczucie do słabowitego Kio. Eris to zwolenniczka wolnej miłości i nie widzi przeszkód w dzieleniu się swoim wybrankiem z innymi dziewczynami.

 

 

 

5. Kirara Bernstein - Gj Club

Urodzona w Kanadzie, urocza kocica o imieniu Kirara to sympatyczna, przyjacielska dziewczyna. Jest starszym członkiem klubu GJ. Uwielbia wcinać mięso, ale dzieli się nim tylko z głównym bohaterem- Kyoya. Posiada umiejętność rozmowy z kotami i  panicznie boi się pająków.

 

 

 

Inne propozycje catgirls to m.in.:

                                      Blair - Soul Eater

 

 

 

                                      Cyan - How by Rock!!

 

 

 

                                      Francesca - Strike Witches

 

 

 

Kto jest waszą ulubioną nekomimi? Dajcie znać w komentarzu!

Do zobaczenia za tydzień!

 

 

Tekst autorstwa: Ewy "Varmy" Ciepiel

Tagi Anime