Witajcie!

Pamiętacie pierwszy raz, gdy weszliście w listę gatunków lub tagów?

Ilość pozycji mogła was przyprawić o ból głowy.  Seria Gatunek tygodnia ma na celu przedstawienie chociaż części z licznych gatunków anime, mang i novelek. Często pojawiające się tagi również mogą sprawiać nie lada kłopot nowicjuszom. Jeśli wiemy czego szukać, to zdecydowanie łatwiej to znajdziemy!

~Varmy

 

O ile w przypadku filmów możemy zazwyczaj jasno określić główny gatunek np. akcja, to w przypadku seriali i anime pojawia się wielowątkowość.  Kluczowym ruchem jest poznanie chociaż części gatunków, aby przypadkiem nie trafić na pozycję, która odciśnie w naszej psychice bolesne piętno.

 

Tag możemy nazwać inaczej znacznikiem. Jest słowem kluczowym, które zostaje przypisane do wybranego obiektu.  Jego celem jest zaklasyfikowanie np. anime do danej kategorii.  Dzięki temu możemy sprawniej wyszukiwać to, co nas zainteresowało. Tagi ułatwiają życie- musimy o tym pamiętać!

 

Jako pierwszą, chciałam przedstawić wam garść informacji o  haremie.

Samo słowo pochodzi z języka arabskiego i oznacza coś zakazanego.  W obszarze naszego zainteresowania, czyli mandze, anime i ligt novelkach, najczęściej spotykamy się z sytuacją, gdy główny bohater to osoba zupełnie przeciętna. Mimo to piękne kobiety lgną do niego, zakochują się w nim. Niejednokrotnie dochodzi do walk o serce ich wybranka, jednak równie często bohaterski żyją ze sobą bardzo dobrze. Główny bohater albo jest zachwycony takim obrotem spraw, albo nie ma pojęcia, co powinien robić. Ile ludzi, tyle reakcji. Inną odmianą haremu jest  reverse harem, czyli dosłownie odwrócony harem, jednak na tym skupimy się innym razem.

 

Pusty tekst nie zobrazuje haremu tak dobrze, jak kilka przykładów anime!

 

 

1. Highschool DxD

Issei jest zboczonym nastolatkiem. Ta cecha zdecydowanie utrudnia znalezienie mu upragnionej dziewczyny. Nie można również powiedzieć, że ma szczęście- jego pierwsza randka kończy się śmiercią. Następstwem tej sytuacji jest odrodzenie się jako diabeł i stanie się pionkiem pięknej Rias. Od tego czasu nasz bohater rośnie w siłę i zaskarbia sobie sympatię kolejnych członkiń szkolnego klubu. Highschool DxD jest przepełnione ecchi i walkami. Seria aktualnie składa się z 3 sezonów oraz OVA.

 

 

 

2. To Love-Ru

Pewnego dnia w wannie Rito pojawia się piękna kosmitka, Lala. W wyniku skomplikowanych zdarzeń, młodzi stają się narzeczeństwem. Jednak serce chłopaka należy do szkolnej koleżanki, Haruny. Niedługo potem do bohaterów dołączają inne dziewczyny, a Rito zyskuje coraz większe grono zauroczonych fanek. To Love-Ru nie jest wymagającym tytułem, jednak posiada swój urok. Aktualnie składa się z 4 sezonów oraz licznych OVA.

 

 

 

3.  Monster Musume

Jeśli myślałeś, że imię głównego bohatera jest istotne, to po obejrzeniu Monster Musume zmienisz zdanie. Darling-kun zostaje opiekunem dziewczyny- węża, który przybyła do miasta w ramach wymiany kulturowej. Niedługo później jego dom zaroi się od innych mitycznych stworzeń. Harpia, syrena, centaur, pajęczyca? A może odrobinka śluzu? Wszystkie dziewczyny czują do naszego bohatera coś więcej niż przyjaźń. Anime posiada jeden sezon, jednak w Polsce jest wydawana manga.

 

 

 

4.  Nisekoi

Raku to syn szefa yakuzy. Życie panicza nie jest proste, tym bardziej, gdy zostaje zmuszony do związku z dziewczyną, której nie kocha.  On jednak zadecydował, że odda swe serce dziewczynie, której złożył obietnicę 10 lat temu. Posiada ona kluczyk do jego wisiorka.  Sprawa komplikuje się, gdy wychodzi na jaw wychodzi szokująca prawda, a bohaterki na pozór niezbyt zainteresowane naszym bohaterem tak naprawdę czują do niego coś więcej... Nisekoi posiada 2 sezony oraz OVA.

 

 

 

5.  Date a Live

Moc miłości! Date a Live bawi się schematami, parodiuje inne produkcje i daje widzom ciekawą rozrywkę. Dziwne wstrząsy czasoprzestrzenne powodują pojawianie się potężnych istot. Nastoletni Shidou posiada moc pieczętowania duchów i to właśnie on zostaje wystawiony do walki z nimi. Takim sposobem nasz młodzieniec zostaje mistrzem podrywu, który tworzy swój harem, aby na ziemi znów zapanował pokój! Seria posiada 2 sezony oraz od groma materiałów dodatkowych.

 

 

 

Który z wymienionych haremów podoba się wam najbardziej? A może wasz ulubiony nie pojawił się na liście? Jeśli macie propozycje, jaki  gatunek powinien pojawić się w następnym wpisie, koniecznie dajcie znać!

Zapraszam do komentowania!

 

Tekst autorstwa: Ewy "Varmy" Ciepiel

Tagi Anime