Zamiast tego przygotowaliśmy zestawienie newsów, które niestety nie są prawdziwe, ale gdyby takie były to z pewnością wywołałyby uśmiech na twarzy nie jednego fana mangi i anime.  Dla ubarwienia zabawy, w treści ukryliśmy jeden news, który jest prawdziwy i pojawił się dosłownie 2 dni temu. Gdy Prima Aprilis dobiegnie końca wyjawimy treść prawdziwej informacji. Uda wam się zgadnąć, co jest prawdą, a co żartem?


AKTUALIZACJA (2.04): Wszystkie newsy są fałszywe. Cała treść artykuły była żartem z okazji Prima Aprilis. Możliwe jednak, że niektóre informacje się sprawdzą jak np. kolejny sezon No Game No Life.


Anime Bleach powraca, ale w nieco innej formie

Już 5 kwietnia rozpocznie się emisja anime opowiadające losy Boruto, syna Naruto. Gdy seria licząca 26 odcinków dobiegnie końca, czas antenowy przejmie Bleach. Na obecną chwilę wiadomo jednak tylko, że nowy sezon nie będzie miał więcej niż 12 lub 24 epizody.

 

Manga Hunter x Hunter powraca, koniec z przerwami

Już pod koniec maja do magazynu Weekly Shounen Jump powróci manga Hunter x Hunter. Autor zapowiedział, że jego stan zdrowia polepszył się do tego stopnia, iż będzie w stanie dokończyć serię bez dłuższych przerw. Jednocześnie Yoshihiro Togashi zdradził, że jego dzieło „powinno” zakończyć się w przyszłym roku.

 

Berserk – nowe anime od Madhouse

Już w kwietniu ruszy kolejny sezon anime Berserk, nad którym pracują studia animacji Millepensee i GEMBA. Tymczasem studio Madhouse, odpowiedzialne za nową ekranizację mangi Hunter x Hunter, przymierza się do wykupienia praw do adaptacji dzieła Kentarou Miury. Szef studia zdradził, że jeśli przychody z nowego sezonu Berserka nie zadowolą wytwórni LIDENFILMS to Madhouse wykupi prawa i rozpocznie prace nad nową ekranizacją jeszcze w tym roku.

 

Autor Naruto odwiedzi Polskę

Masashi Kishimoto nadal przygotowuje się do rozpoczęcia nowej mangi. W tym celu odwiedzi europejskie miasta (w tym Warszawę), aby bliżej przyjrzeć się „zachodniej” architekturze. Mangaka wyjawił swego czasu, że zamierza stworzyć tytuł z gatunku sci-fi. Data jego wizyty w Polsce jeszcze nie jest znana.

 

W ciągu 20  lat technologia VRMMORPG będzie dostępna dla każdego

Firma IBM już od kilku lat prowadzi zaawansowane prace nad technologią wirtualnej rzeczywistości. Jesienią tego roku naukowcy planują przeprowadzić pierwsze testy VRMMORPG na organizmie żywym, a dokładniej na małpie. Dzięki odczytowi fal mózgowych naukowcy mają być w stanie sprawdzić, czy technologia, podobna do tej wykorzystanej w light novel Sword Art Online, nie wpływa negatywnie na mózg. Jeśli testy przebiegną pomyślnie rozpoczną się prace z ludźmi. Według kilku źródeł IBM planuje jeszcze przed 2035 rokiem w pełni „przenieść” człowieka do świata VRMMORPG.  Do testów nie wykorzystuje się gogli VR, to zupełnie inna technologia, która na obecny moment jest nadal w fazie testów.

 

Więcej filmów anime w polskich kinach

Najwięksi polscy dystrybutorzy przyglądają się sukcesowi filmu Your Name (Kimi no na wa) w amerykańskich kinach. Według niedawnych informacji, już wkrótce produkcja ta może zawitać także do polskich kin. Obecna data premiery przewidziana jest na jesień bieżącego roku (jeszcze przed światową premierą blu-ray w październiku). Jeśli film animowany przyjmie się wśród naszej widowni, dystrybutorzy zapewniają, że kolejne produkcje, w tym nadchodzący film Hayao Miyazakiego, pojawią się w Polsce znacznie wcześniej (niż ponad rok po premierze).

 

Czwarty sezon High School DxD będzie nieco dłuższy

Prace nad czwartym sezonem High School DxD trwają już od jakiegoś czasu. Okazuje się jednak, iż seria będzie liczyła znacznie więcej epizodów niż poprzednie sezony. Jak informuje przedstawiciel studia TNK, czwarta seria opowiadająca losy Issei i Rias będzie przynajmniej „4-cour”, czyli jej emisja będzie trwała przynajmniej rok, co daje ponad 50 epizodów. Według źródła, ze względu na niezwykłą popularność tytuł ten otrzyma wątki fillerowe, stworzone przez studio. Pierwszy arc będzie oparty na książce Ichiei Ishibumi i Miyamy-Zero, ale kolejne epizody będą tzw. zapychaczem. Ponadto, emisja anime została przeniesiona na późny blok nocny, przedstawiciel studia wyjawił, iż jest to związane z „nieodpowiednią” treść odcinków fillerowych.

 

Drugi sezon No Game No Life zostanie zapowiedziany już wkrótce

Już 15 lipca do japońskich kin wejdzie film No Game No Life Zero stanowiący prequel oryginalnej serii. Pani reżyser, Atsuko Ishizuka zdradziła, że pod koniec seansu zostanie zawarty krótki teaser zawierający przybliżoną datę premiery kontynuacji anime No Game No Life.

 

Yuri!!! on ICE otrzyma film kompilacyjny i drugi sezon anime (może)

Już w sierpniu bieżącego roku do japońskich kin wejdzie film kompilacyjny streszczający fabułę pierwszego sezonu anime „Yuri!!! on ICE”. Głowna twórczyni serii, Sayo Yamamoto wyjawiła, iż anime może otrzymać drugi sezon, ale jest to związane z popularnością filmu kinowego. Według niej, jeśli zysk z biletów zadowoli szefostwo studia MAPPA, to już na początku przyszłego roku ruszą prace nad sequelem anime „Yuri!!! on ICE”.

 

Shingeki no Kyojin otrzyma 3. sezon jeszcze w tym roku

Niestety drugi sezon anime Shingeki no Kyojin, którego emisja rusza dzisiaj, będzie liczył tylko 12 odcinków. Zestawy blu-ray z epizodami są datowane na czerwiec i sierpień tego roku. Okazuje się jednak, że kilka miesięcy później, bo w październiku (sezon jesienny), ruszy kolejna seria Ataku Tytanów. Jak podają przedstawiciele studia Wit, 3. sezon będzie liczył przynajmniej 25 odcinki. Według źródła, wprowadzony podział został spowodowany wątkami fabularnymi, które „lepiej będą współgrały” w takim układzie (1 sezon – 25 odc, 2 sezon – 12 odc, 3 sezon – 25 odc). Manga Shingeki no Kyojin nadal się ukazuje, więc możliwe, że 4. sezon także kiedyś powstanie.

 

 

Wiecie już, który news spośród powyższych 10 jest prawdziwy? : )

Tagi Anime