Studio animacyjne Sunrise wyjawiło, iż zajmie się stworzeniem programu szkolenia animatorów nazwanego "Sunrise Sakuga Juku" (Szkoła Animacji Sunrise), który ma rozpocząć się przyszłego kwietnia i trwać aż do marca 2019 roku. Nowy program jest wskrzeszeniem starego "Wakagi Juku" istniejącego w latach 2005-2011.

Siedziba Sunrise

Stażyści dostaną roczne, bezpośrednie szkolenie animacyjne w celu wyrobienia podstawowych umiejętności. Po ukończonym kursie, program przygotuje ich do pracy jako animatorzy dla Sunrise. Hiroshi Koujina (anime Hunter x Hunter) będzie przewodził przebiegiem tej inicjatywy. Ponadto, lektury będą prowadzili sami animatorzy oraz reżyserzy ze studia Sunrise. Dla stażystów przewidywane są także miesięczne kieszonkowe w wysokości 100,000 yen (ok. 3300 zł). Dodatkowo organizatorzy starają się o to, aby kurs miał być bezpłatny.

Ludzie, którzy zaryzykują się podjąć swoich sił, będą poddawani treningowi od 10:00 do 18:00 każdego dnia roboczego. Do programu przyjmowani są aplikanci między 18 a 25 rokiem życia, jak i również uczniowie szkoły średniej, którzy ukończą edukację do marca 2018 roku. Szkolenie nie jest ograniczone tylko dla narodowych mieszkańców kraju. Udział wziąść mogą także ludzie z zagranicy, ale studio ostrzega, że wymagany jest język japoński na poziomie komunikatywnym. Program ma w zamiarach przeszkolić około 10 osób.

Termin wysyłania zgłoszeń kończy się 25 lipca. Studio przeprowadzi rozmowy i oceni zdolności aplikujących i poinformuje ich pod koniec sierpnia o tym, czy zostali zaakceptowani, czy też nie. Jeżeli więc jesteś zainteresowany, nie czekaj!

Tagi Świat