Portal Forbes miał niedawno okazję przeprowadzić rozmowę z mangaką, Katsuhiro Otomo, autorem Akiry. Został on spytany, co sądzi o planach wytwórni Paramount względem stworzenia aktorskiej wersji jego dzieła. Otomo stwierdził, iż jest przychylny temu projektowi, ale pod jednym warunkiem.

"Zgodziłem się na ten film tylko pod jednym warunkiem, że osobiście zatwierdzę scenariusz. [...] Co się tyczy Akiry, już dawno skończyłem rysować tę mangę, a do tego pojawiła się wersja animowana. W związku z tym nie miałem już żadnych planów odnośnie tego tytułu. Zgodziłem się na wersję live-action, bo tak naprawdę wszystko co przygotują będzie mi pasowało" - stwierdził autor.

Otomo dodał jednak, iż według niego, film nie powinien być wierną kopią wydarzeń z mangi, ponieważ "to nie miałoby sensu". W jego opinii najlepiej jest przygotować coś zupełnie nowego i oryginalnego. 

Pamiętajmy więc, że gdy już Akira zawita do kin, produkcja prawdopodobnie będzie odbiegała od mangowego pierwowzoru, ale właśnie tego chciał autor. Data premiery filmu aktorskiego jeszcze nie jest znana.


 

Tagi Świat