Tak jak pisaliśmy niespełna miesiąc temu, już pod koniec marca premierę będzie miała polska książka "Soru Hanta II. Droga bohatera", autorstwa Wojciecha Smoły. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa WasPos dokładnie 21 marca 2023 roku, a największe księgarnie uruchomiły już przedsprzedaż na ten rodzimy "battle shounen".

Ze swoją ofertą wystartował m. in. Empik, gdzie można zakupić książkę w cenie obniżonej o 25%. O zbliżającej się premierze poinformował sam autor, na oficjalnym facebookowym fanpage'u.

 

 

Serwis Anime24.pl obejmuje patronat medialny nad tą książką, więc wkrótce podzielimy się z wami także naszą recenzją. To pozycja nawiązująca tematyką do amerykańskich komiksów o super boharaterach i japońskich mang z gatunku battle shounen. Sam autor wyjawił swego czasu, że inspirował się nie tylko seriami Marvela i DC, ale przede wszystkim takimi tytułami jak Dragon Ball czy Tengen Toppa Gurren Lagann.

 

 

Opis pierwszej części

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

 

 

Opis drugiej części (może zawierać spoilery)

Od Bitwy o Ziemię minął niemal rok, a przed Deynardem Redo stanęło nowe wyzwanie. Musi odnaleźć źródło czarnego ranu, który z niewytłumaczalnego powodu powrócił na Ziemię. Przywódca oddziału Świetlików nie będzie jednak działał w pojedynkę – z pomocą przyjdą mu przyjaciele. Tajemnice, które wspólnie odkryją, nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego.

To kontynuacja powieści łączącej elementy fantasy i science fiction, która stanowiła zaledwie wstęp do znacznie bardziej rozbudowanej historii. Odwieczny konflikt dobra ze złem dotarł w głąb ludzkich serc i nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Czy przyjaźń i niezmierzona wola działania wystarczą, aby odeprzeć coś, na co ludzkość nigdy nie była gotowa? Jedno jest pewne – Deynard nie podda się bez walki.

 


Pierwsza część tej powieści zadebiutowała w lutym zeszłego roku i spotkała się z pozytywnym odbiorem recenzentów i czytelników. Naszą recenzję książki "Soru Hanta. Narodziny bohatera" znajdziecie w tym wpisie. Jak udało nam się ustalić, obecnie papierowy nakład tego tytułu został wyczerpany, ale już w przyszłym tygodniu powinien pojawić się dodruk. W międzyczasie dostępny jest ebook pierwszej części, który znajdziecie na Legimi.

Kontynuacja zadebiutuje już 21 marca 2023 roku.