Dokładnie dzisiaj, 21 lutego 2022 roku, premierę ma książka fantasy/sci-fi, którą serwis Anime24.pl obejmuje patronatem medialnym. W księgarniach stacjonarnych i online można już znaleźć powieść o tytule "Soru Hanta: Narodziny bohatera", autorstwa Wojciecha Smoły.

To historia, którą sam autor określa jako połączenie "motywu superbohaterskiego" i wątków znanych z komiksów amerykańskich i japońskich (mang). Tytuł ten zatem powinien zatem przypaść do gustu nie tylko fanom Marvela, ale także fanom anime.

 

Opis

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

Serwis Anime24.pl obejmuje ten tytuł patronatem medialnym, więc w ciągu najbliższych dni będziemy mieli dla was recenzję, która być może zachęci was do sięgnięcia po lekturę. Koniecznie dajcie znać, czy zamierzacie sprawdzić tę książkę.