Meet-Up 2015 coraz bliżej, a wraz z nim konkurs cosplay, jednak o co w nim chodzi? Jak będzie wyglądał, jak będzie oceniany czymże do cholery jest Meet-Up 2015?! Na te i podobne pytania odpowiadamy poniżej.

Co to ten cały Meet-Up?

Meet-Up to coroczne spotkanie gwiazd YouTube'a, odbywające się we Wrocławiu. To impreza, gdzie fani youtuberów mogą zobaczyć na żywo gwiazdy swoich ulubionych kanałów i zdobyć ich autografy. Tegoroczna edycja odbędzie się 22 sierpnia, tradycyjnie w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej. Oczywiście na Meet-Up wchodzą za darmo wszyscy cosplayerzy, którzy zostaną zakwalifikowani do konkursu.

Więc po co tam cosplay?

Cosplay jest wisienką na torcie takiej imprezy, mimo tego, że największą uwagę przykuwają youtuberzy. Goście Meet-Upu to przeważnie młodzi ludzie zafascynowani animacjami, grami czy też anime. Widok cosplyera to dla nich niezwykle pozytywne zaskoczenie i bez problemu na Meet-Upie można spotkać młodzież proszącą o autografy swoje ulubione postaci z League of Legends czy Naruto.

Ok, ale co z samym konkursem?

Jak wiadomo, cosplayerzy kochają dobre zdjęcia i konkursy z mega-nagrodami, a wszystko to mogą dostać na Meet-Upie. Świetne zdjęcia będzie wykonywał @Ijjido, a pulę nagród o wartości ponad 4 000zł sponsoruje firma LG.

Jak będzie wyglądał konkurs?

Konkurs będzie bardzo podobny do tego, który odbył się podczas ostatniego Pyrkonu. Czyli z jednej strony będzie to konkurs odbywający się w fotostudiu, a z drugiej, prace będą oceniane przez Jury (dwie nagrody) i dopiero potem przez publiczność (lajki). Każdy uczestnik będzie musiał zgłosić się do fotostudia, gdzie po odczekaniu w kolejce, zostanie mu wykonane zdjęcie z telefonem LG G4, które trafi potem na fan page LG, a następnie zostanie wykonana sesja zdjęciowa, aby mieć potem pamiątkę ze swojego cosplayu.

Jak będą oceniane cosplaye?

Po wykonaniu wszystkich zdjęć, Jury przysiądzie do nich i oceni, które cosplaye ich zdaniem były najlepsze. Dwa wybrane przez nich dostaną główną nagrodę (wartości około 3 000zł). Niezależnie od nagród Jury, na fan page'u LG Polska internauci będą mogli głosować na zdjęcia zostawiając pod nimi lajka. Nagroda publiczności wynosi 750zł.

Co dokładnie jest do wygrania?

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii Jury to telefon LG G4 o wartości 2 000zł netto oraz słuchawki HBS-900 o wartości 300 zł netto. Nagrodą za drugie miejsce w konkursie Jury jest 750zł. Nagrodą w konkursie publiczności jest 750zł.

Jak się zgłosić?

To proste, wystarczy wysłać na e-mail cosplay@fantasyexpo.pl maila zawierającego takie informacje: a. Pseudonim (nick), b. imię i nazwisko, c. numer telefonu, d. adres e­-mail osoby zgłaszającej swoje uczestnictwo, e. fan page uczestnika (jeśli uczestnik takowy posiada), f. informację z jakiej gry, bądź innego wcześniej wspomnianego źródła będzie prezentowany strój, g. grafikę przedstawiającą postać w takim stroju w jakim uczestnik zamierza wystąpić w konkursie.

Jakie są najważniejsze zasady konkursu?

Po pierwsze, trzeba mieć strój, którym chce się pochwalić. Po drugie, trzeba mieć skończone 13 lat. Jednak co ważne - uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia muszą mieć zgodę rodziców na udział w konkursie. Wzór zgody znajdziecie pod tym linkiem: KLIK

A co z tego będzie miał cosplyer?

Oczywiście świetne zdjęcia, szansę wygrania rewelacyjnych nagród oraz, co niezwykłe w takich konkursach, oznaczenie fan page'a uczestników konkursu przy każdym zdjęciu dodanym na fan page'u LG Polska, liczącym ponad 200 000 fanów - to nie lada gratka! Dodatkowo, cosplayerzy będą mieli dostęp do przeznaczonej dla nich szatni oraz oczywiście darmowy wstęp na genialną imprezę! A jeśli te informacje to dla ciebie za mało, zapraszamy do przeczytania pełnego regulaminu imprezy.
REGULAMIN
Tagi Polska