Film aktorski Pokémon: Detektyw Pikachu spotkał się z zaskakująco pozytywną opinią widzów i recenzentów. Niedługo po premierze tej produkcji w 2019 roku zapowiedziano, że w przyszłości światło dzienne ujrzy kontynuacja. Jednak, po wybuchu pandemii Koronawirusa temat ten nieco ucichł i nie powrócił aż do dzisiaj.

Przedstawiciel studia Legendary wyjawił w rozmowie z redaktorem serwisu Polygon, że film aktorski Pokémon: Detektyw Pikachu 2 wcale nie został porzucony. Sequel ma znajdować się w fazie "aktywnych prac". Niestety, żadne dodatkowe informacje w tym temacie nie zostały jeszcze wyjawione. Ogłoszenie to jednak z pewnością zachwyci fanów pierwszej części, w której zagrali Ryan Reynolds (Pikachu), oraz Justice Smith.

bfddbf

 

Pokémon: Detektyw Pikachu to film fabularny z 2019 roku w reżyserii Roba Lettermana, powstały na podstawie serii Pokémon Satoshiego Tajiri oraz gry Detective Pikachu z 2016 roku. Wyprodukowany przez wytwórnie Legendary Pictures i Tōhō.

Ryme City to nowoczesna metropolia, gdzie ludzie i Pokémony żyją obok siebie. Pewnego dnia genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego dwudziestojednoletni syn Tim próbuje się dowiedzieć, co się z nim stało. W śledztwie pomaga mu zawodowy partner Goodmana, detektyw Pikachu. Ten dowcipny i sprytny Pokémon słynie z nieszablonowych pomysłów – czasem tak szalonych, że sam jest zaskoczony. Tim i Pikachu znajdują kolejne poszlaki i wpadają na ślad straszliwego spisku, który może położyć kres pokojowemu współistnieniu mieszkańców Ryme City i zniszczyć świat Pokémonów.

Data premiery potencjalnego sequela pozostaje nieznana. Na koniec warto jednak przypomnieć, że latem 2021 roku przedstawiciele Netfliksa zapowiedzieli własny serial live-action opowiadający losy Detektywa Pikachu. Gigant streamingu pomoże stworzyć także film powiązany z tą marką. Niestety, od niemal dwóch lat temat ten pokrywa się kurzem.

 

Tagi Pokemon Filmy