Mamy bardzo ciekawe wieści dla fanów kieszonkowych stworków. Zajęło to ćwierć wieku, ale wygląda na to, że Pokemony nareszcie doczekają się własnego muzeum.

Jak przeczytamy na oficjalnej stronie internetowej, firma The Pokémon Company prowadzi obecnie rekrutację do bardzo ciekawego projektu. Ogłoszono nabór na pracowników nie tylko archiwum, ale przede wszystkim muzeum poświęconemu Pikachu i innym pokemonom.

"Praca będzie polegała na rozwoju i utrzymaniu wewnętrznego archiwum i muzeum firmy. Pracownik będzie współpracował z zespołem TCG Product, oraz bibliotekarzem Game Data, aby uporządkować katalogi, przygotować przepisy i ustanowić wszystkie zasady archiwum" -czytamy w ofercie dostępnej pozycji.

Otworzenie muzeum poświęconego pokemonom nie powinno nikogo dziwić. To ogromna marka, która liczy sobie ponad dwie dekady, oraz mnóstwo gier zarówno na PC i konsole, jak i karcianych. Wraz ze zbliżającą się w listopadzie premierą Pokemon Scarlet & Violet gracze będą mieli dostęp do około 1000 różnych kieszonkowych stworków. Nie wspominając, że na całym świecie już teraz istnieją oficjalne sklepy poświęcone marce Pokemon.

Dodatkowe szczegóły na temat ofert pracy od The Pokemon Company znajdziecie na Nintendo Life.

Wybralibyście się do muzeum Pokemonów?

 

 

 

Tagi Pokemon