Przedstawiciele Nintendo znaleźli kolejny interesujący sposób celebracji 25-lecia cyklu gier Pokemon. Podczas gdy właściciele Switchów nadal mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ich konsole otrzymają dostęp do platformy Netflix, japoński gigant postanowił wysunąć nieco inny pomysł.

Oficjalnie zaprezentowano Pokémon TV, czyli specjalną aplikację, dzięki której właściciele konsoli Nintendo Switch otrzymają dostęp do serii anime Pokémon.

 

 

Niestety, jak nie trudno się domyślić, dostępne odcinki nie będą raczej posiadały polskich napisów. Fani kieszonkowych stworków muszą zadowolić się japońskim dubbingiem i angielskimi napisami. Co ciekawe, Pokémon TV nie jest do końca nową aplikacją. Opcja ta pojawiła się swego czasu na urządzeniach mobilnych i Smart TV.

 

Przypominamy przy okazji, że już 19 listopada 2021 roku zadebiutują odświeżone wersje gier sprzed lat, czyli Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shining Pearl.

 

 

Ponadto, 28 stycznia 2022 roku dojdzie do premiery kompletnie nowej gry z kieszonkowymi stworkami.

 

Pokémon Legends Arceus to gra RPG z otwartym światem. Na graczy czekają zupełnie nowe stworki jak np. Hisuian Growlithe, Hisuian Braviary, Basculegion (ewolucja Basculina) i Wyrdeer (ewolucja Stantlera). Podobnie jak w innych tytułach z cyklu Pokemon, również i tym razem gracze otrzymają stworka startowego i wyruszą ku wielkiej przygodzie. Chociaż sam wątek fabularny nie został jeszcze zdradzony, możemy śmiało założyć, że ważną rolę odegra w nim Arceus. Akcja zostanie osadzona w odległej przeszłości, na terenie regionu Sinnoh, zanim ten nazywał się Sinnoh i był znany jako Hisui. Zadaniem gracza będzie uzupełnienie pierwszego Pokedeksu w historii.