Nowa manga autora Naruto będzie serią, nie one-shotem
05 marzec 2018 21:17:20 · Wojtini

Gdy manga Naruto dobiegła końca, autor - Masashi Kishimoto - zdradził, że zamierza w przyszłości stworzyć kolejne dzieło. Od zakończenia przygód młodego shinobi minęły ponad 3 lata (listopad 2014 roku), a na światło dzienne zaczynają docierać nowe szczegóły na temat następnego projektu Kishimoto.

Redaktor naczelny magazynu Weekly Shounen Jump, Hiroyuki Nakan, wyjawił dzisiaj, że nadciągająca manga będzie serią, a nie - jak wiele osób sądziło - tylko pojedynczym one-shotem. Pan Nakan dodał również, że Kishimoto obecne pracuje nad wspomnianym tytułem.

Mając na uwadze, że mangaka rysował tydzień w tydzień przez 15 lat, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby tym razem zdecydował się na cykl miesięczny (rozdział raz w miesiącu, ale dłuższy). Skoro Kishimoto już teraz pracuje nad nową mangą, a nie znamy jej daty premiery, prawdopodobnie pierwszy rozdział będzie bardzo długi, adekwatny do cyklu miesięcznego.

W marcu 2016 roku rozpoczęła się manga Boruto (autorstwa Mikio Ikemoto i Ukyou Kodachi), skupiająca się na synu Naruto, która ukazuje się właśnie raz na miesiąc. Osobiście muszę przyznać, że taki format w odniesieniu do długich serii jest cięższy w odbiorze dla czytelnika. Kolejne rozdziały Boruto ukazują się raz na miesiąc, przez co łatwo zapomnieć, na czym skończył się poprzedni chapter i co w ogóle się dzieje w całym wątku fabularnym.

Jeśli jednak Kishimoto zdecyduje się na cykl miesięczny, fani powinni mu wybaczyć. Rysował nieustannie przez wiele lat,, anie jest już w tak młodym wieku, jak na początku przygody z Naruto

Mangaka zdradził swego czasu, że chciałby stworzyć serię sci-fi. Czy właśnie z tego gatunku będzie jego manga? Przekonamy się już wkrótce.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Facebook