Light Novel 'Madan no Ou to Vanadis' zmierza ku finałowi
16 czerwiec 2017 22:40:58 · maiky

Tsukasa Kawaugchi, autor serii light novel Madan no Ou to Vanadis ogłosił na Twitterze, że 18. tom książki będzie zwieńczeniem opowieści i wyjdzie on jeszcze w tym roku.

Okładka 16 tomu Light Novel

W fantastycznej wersji Europy, wojna pomiędzy wrogimi krajami staję się coraz bardziej napięta. Jednym z tych krajów jest Zhcted, który jest podzielony na siedem regionów, a co jeden rządzony jest przez Vanadis. Każdy z nich wyposażony jest w potężną, smoczą broń, pozwalającą im władać jednym z siedmiu terytoriów. Eleonora "Elen" Viltaria, jedna z Vanadis, rozpoczyna inwazje przeciwko sąsiadującemu, wrogiemu państwu - Brune, w którym służy pewien hrabia imieniem Tigre. Przegrywa on walkę z Ellen, odczuwszy siłę dzierżawcy smoczej broni na własnej skórze. Ta, widząc jednak zdolności chłopaka, oszczędza go pod warunkiem, że będzie jej wiernie służył.

Madan no Ou to Vanadis to seria light novel autorstwa Tsukasy Kawaguchi z ilustracjami Yoshi☆wo oraz Hinaty Katagiri. Obecnie zostało wydane 16 tomów, kolejny ma pojawić się już w lipcu. Jesienią 2013 roku powstała adaptacja anime wykonana przez studio Satelight, która pokryła pięć pierwszych książek.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Facebook