Black Clover: Ile odcinków może liczyć nowe dzieło studia Pierrot? (news zaktualizowany)
05 listopad 2017 16:37:24 · Wojtini

AKTUALIZACJA

Na oficjalnej stronie serii zamieszczono informację, z której wynika, iż anime Black Clover będzie miał dokładnie 51 odcinków.

ORYGINALNA TREŚĆ

Czy anime Black Clover będzie nowym tasiemcem? Choć do tej pory ukazało się już 5 odcinków, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

W najnowszym numerze magazynu Weekly Shounen Jump została zamieszczona informacja, z której wynika, iż wspomniany tytuł doczeka się wydania na przynajmniej 5 płytach blu-ray. Niestety, nie wiadomo ile epizodów zostanie zamieszczonych w każdym zestawie. Możemy jednak zrobić krótką analizę i sprawdzić, czy tytuł ten będzie emitowany jeszcze przez wiele miesięcy, czy zakończy się wraz ze startem sezonu zimowego.

Pierwszy zestaw blu-ray, określony tytułem Chapter I (kolejne to Chaptery II - V) trafi do sprzedaży w Japonii dopiero 23 lutego 2018 roku. Jego cena wyniesie 17 000 jenów, czyli ok. 542 zł. Kolejne płyty z odcinkami zadebiutują odpowiednio 25 maja, 27 lipca, 26 października i 25 stycznia (2019 roku).

 

Jeśli anime Black Clover byłoby emitowane bez przerw, co tydzień, to do końca lutego światło dzienne ujrzałoby aż 21 - 22 epizodów. Odstęp czasowy między premierami kolejnych zestawów blu-ray jest tak duży, że bez problemu każda płyta może pomieścić nawet 12 odcinków. Oznacza to, że do końca 2018 roku może zostać wyemitowanych nawet 60 epizodów. Pamiętajmy także o materiale źródłowym. Manga Black Clover liczy obecnie 132 rozdziały, a do końca przyszłego roku liczba ta może zwiększyć się do ok. 180, więc studio nie powinno mieć problemu z ekranizacją.

Niestety, jak wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie, nie wiadomo ile odcinków będzie zawierał każdy zestaw blu-ray. Może to być nawet 12, lub tylko 3 - 6. Możemy jednak śmiało założyć, że Black Clover nie dobiegnie końca na 12. epizodzie (jak wiele sezonowych serii), ponieważ premiera 5. zestawu blu-ray jest datowana dopiero na styczeń 2019 roku, a to oznaczałoby, że od zakończenia 12-odcinkowego Black Clover minąłby ponad rok do premiery Chaptera V.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Facebook