„Shingeki no Kyojin” to jedno z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejsze) anime tegorocznego sezonu wiosennego. Zatem śmiemy przypuszczać, iż wśród wielbicieli japońskich komiksów i animacji nie ma chyba nikogo, kto choć raz nie zetknął się właśnie z tą serią. Tytuł ten niewątpliwie w szybkim tempie wzbudził zainteresowanie odbiorców - zarówno anime, jak i mangi będącej jego pierwowzorem. Obydwie formy tejże pozycji, rozpowszechnione na całym świecie, przyniosły ich autorowi naprawdę gromką sławę i – jak się okazało – nie tylko... Hajime Isayama stał się bowiem i celebrytą, i adresatem przerażającej ilości śmiertelnych pogróżek!
06 lipiec 2013 11:45:00 · Estella
Ostatni rozdział mangi „Code:Breaker” autorstwa Akimine Kamijyō zostanie wydany w dniu 17 lipca 2013 roku. Informacja ta ukazała się na łamach #33 numeru czasopisma „Weekly Shōnen Magazine” opublikowanego w Japonii przez wydawnictwo Kodansha.
Fani ''Shingeki no Kyojin'' mogą teraz doświadczyć bycia zjedzonym przez ogromną głowę tytana.
„Nowe filmy aktorskie „Rurōni Kenshin” ukażą się w 2014 roku” - poinformowano na łamach najnowszego numeru miesięcznika „Jump SQ” (Shueisha).
28 czerwiec 2013 20:01:34 · Nezumi
Autor Fairy Tail coraz bardziej zaskakuje swoich fanów wydarzeniami w mandze. W dodatku część z nich jest ''zapowiadana'' przez niego na tweeterze, jednak nie zawsze pojawia się to, czego się spodziewamy.
W najnowszym numerze magazynu „Weekly Shonen Jump” (Shueisha) poinformowano czytelników, że Sakata Gintoki („Gintama”) oraz Kankichi Ryotsu („Kochikame”) wzbogacą swoją obecnością obsadę postaci w nadchodzącej grze, zatytułowanej „J-Stars Victory VS”.
W przyszły poniedziałek na łamach sierpniowego (8/13) numeru czasopisma „LaLa” (Hakusensha) ukaże się informacja o tym, że Hiro Fujiwara, autorka shōjo mangi, zatytułowanej „Maid Sama!”, zakończy ją w trzech, kolejno następujących po sobie rozdziałach.
Tegoroczny, #31 numer „Weekly Shonen Jump” (Shueisha) ogłosi w przyszły poniedziałek, że Akira Toriyama (Dragon Ball, Dr. Slump) rozpocznie wydawanie rozdziałów nowej mangi, noszącej tytuł „Ginga Patrol Jako” (Galactic Patrol Jako), na łamach #33 numeru magazynu WSJ. Ten ukaże się w sprzedaży w Japonii w dniu 13 lipca br.
27 czerwiec 2013 11:45:00 · Estella
Na łamach tegorocznego, #24 numeru magazynu „Young Jump”, rozpowszechnionego przez japońskie wydawnictwo Shueisha na początku maja, poinformowano o tym, że manga nosząca tytuł „Gantz”, autorstwa Hiroyi Oku, zakończy się tuż po publikacji dwóch, kolejno następujących po sobie chapterów.
Yomi Hirasaka, autor serii powieści ilustrowanych pod tytułem „Boku wa Tomodachi ga Sukunai” potwierdził w czwartek, 2 maja br., iż prace nad produkcją filmu aktorskiego posuwają się naprzód.
W #31 tomie mangi „Sket Dance”, pisanej i ilustrowanej przez Kentę Shinoharę, zamieszczono informację o tym, że fabuła następnego, oznaczonego numerem #32 woluminu, osiągnie punkt kulminacyjny.
Facebook