Polskie kina przeżywają prawdziwy rozkwit w temacie anime. Niedawno mogliśmy oglądać film anime Kimetsu no Yaiba: Mugen Train, a już teraz nadciąga kolejna pełnometrażowa produkcja należąca do uniwersum pogromców demonów.

Sieć kin Helios oficjalnie ogłosiła kilka seansów wydanego niedawno Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-. Z udostępnionych informacji wynika, że seanse przewidziano tylko na 11 i 12 marca 2023 roku.

 

Nie należy się jednak smucić, nawet jak przegapicie to widowisko. Wspomniany projekt nie jest bowiem nowym pełnoprawnym filmem anime. Produkcja ta stanowi połączenie dwóch ostatnich odcinków drugiego sezonu serii anime Kimetsu no Yaiba, oraz pierwszego odcinka nadciagającego trzeciego sezonu tej serii.

Regularna emisja trzeciego sezonu rozpocznie się w kwietniu 2023 roku, więc nawet pomijając wspomniane pokazy, wiele nie stracicie. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, czy do akcji dołączą inne polskie sieci kin. Multikino i Cinema City milczą w tym temacie, ale możliwe, że wkrótce pojawią się konkurencyjne zapowiedzi.

 

 

Wątek "Swordsmith Village" obejmuje 28 rozdziałów. Oznacza to, że w ręce widzów zostanie oddane prawdopodobnie 12 odcinków. Za animacje ponownie odpowiedzialne jest studio ufotable.

Kimetsu no Yaiba to jedna z najpopularniejszych mang ostatnich lat. Tytuł ten skupia się wokół młodych pogromców demonów. Rodzina Tanjiro została wymordowana przez bezwzględnego Muzana, a jego siostra, Nezuko, zamieniona w demona. Tanjiro dołącza do oddziału pogromców demonów, a jego celem staje się nie tylko powstrzymanie Muzana, ale także zamiana Nezuko w człowieka.