Niestety, w przyszłym roku nie obejrzymy odcinkowej adaptacji mangi autorstwa Naoyi Matsumoto. Chociaż seria anime Kaiju No. 8 została zapowiedziana już kilka miesięcy temu, premiera odbędzie się dopiero w 2024 roku.

Informacja ta została potwierdzona za sprawą jeszcze świeżego teasera, który nakręca fanów na ten tytuł.

 

 

Opis: Kaiju to ogromne potwory, które od lat terroryzują Japonię. Walczy z nimi specjalny oddział, a inna grupa zajmuje się sprzątaniem pozostałości po potyczkach z gigantycznymi bestiami. Kafka Hibino to 32-latek, który pracuje jako jeden z takich sprzątaczy. W przeszłości Kafka chciał zostać członkiem oddziału walczącego z kaiju, ale mu się to nie udało. Dopiero, gdy do jego drużyny dołącza 18-letni Leno Ichikawa to mężczyzna przypomina sobie, jak sam kiedyś był ambitny. Niespodziewanie Kafka wchodzi w interakcję z kaiju-pasożytem, który sprawia, że ten zamienia się w potwora. Dzięki nowej mocy może w końcu zrealizować swoje marzenie o walce z kaiju.

Naoya Matsumoto rozpoczął swoje dzieło w lipcu 2020 roku. Tytuł ten ukazuje się na łamach serwisu Manga Plus w formie dwutygodnika. Oznacza to, że mimo ponad dwóch lat na karku manga ta liczy obecnie tylko 76 rozdziałów.

Animowaną adaptację przygotowują studia Production I.G (Ghost in the Shell) i Khara (Rebuild of Evangelion). Trzymajmy kciuki, że premiera odbędzie się w sezonie zimowym, czyli w styczniu 2024 roku.